• deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 2

Deska ortopedyczna z pasami bezpieczeństwa stanowi jeden z podstawowych rodzajów noszy ratowniczych, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu do docelowej placówki medycznej. Uniwersalny charakter modelu YJK-F1 sprawia, że produkt może być używany przez zespoły ratownictwa medycznego, górskiego, wodnego oraz przez Straż Pożarną. Podstawowym wskazaniem do zastosowania deski ortopedycznej jest podejrzenie urazu kręgosłupa oraz widoczne obrażenia ciała, utrata przytomności, rany i złamania kości, deskę ortopedyczną stosuje się też przy urazach ośrodkowego układu nerwowego- kiedy zaburzona jest jego czynność ruchowa lub funkcje czuciowe.

Cechy produktu:

 • deska ratownicza YJK-F1 stanowi podstawowy element wyposażenia zespołów ratowniczych,
 • zastosowanie deski ortopedycznej umożliwia prawidłową stabilizację kręgosłupa oraz odcinka szyjnego podczas przenoszenia poszkodowanego pacjenta,
 • deska ortopedyczna może być używana do przeniesienia poszkodowanego z miejsca zdarzenia na główne nosze transportowe lub jako docelowy środek transportu,
 • poszkodowany może być umieszczony na desce ręcznie przez ratowników lub przy użyciu tzw. noszy podbierakowych,
 • model polecany dla WOPR, znajduje zastosowanie w środowisku wodnym dzięki dużej wyporności, umożliwiającej sprawne unoszenie na wodzie osoby dorosłej,
 • wykonana z trwałego i wytrzymałego na uszkodzenia tworzywa, dzięki czemu może być wykorzystywana nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, zarówno na lądzie jak i w wodzie,
 • nie przepuszcza ani nie pochłania płynów ustrojowych takich jak krew czy ropa dzięki czemu jest łatwa do utrzymania w czystości i do odkażania,
 • przepuszcza promienie X, dzięki czemu można na niej wykonać RTG u osoby poszkodowanej
 • możliwe wykonanie tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego poszkodowanemu znajdującemu się na desce,
 • dzięki znajdującym się w komplecie pasom bezpieczeństwa można bezpiecznie umocować poszkodowanego na czas transportu,
 • wyposażona w ergonomiczne uchwyty dla ratowników rozmieszczone na cały obwodzie deski- może być ona podnoszona i niesiona przez kilku ratowników jednocześnie.

Zestaw zawiera:

 • deska ortopedyczna,
 • 3 x pasy bezpieczeństwa.
 • stabilizator głowy- stanowi wyposażenie opcjonalne. 

Parametry techniczne:

 • wymiary: 183 x 45 x 6 cm,
 • maksymalna nośność: 159 kg,
 • waga: 7 kg,
 • waga deski razem z opakowaniem: 9 kg,
 • gwarancja: 12 miesięcy,
 • produkt polski.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry

Deska ortopedyczna + pasy GESS YJK-F1

 • Kod Produktu: YJK-F1
 • Dostępność: 3 dni
 • Cena netto:
  553,00 zł

 • Brutto 597,24 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 3

Deska ortopedyczna Optima 18 + stabilizator + pasy

1134,00 zł Cena netto: 1050,00 zł

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 4

Deska ortopedyczna Iron Duck Ultra-Vue 16” DOSP-9

1335,96 zł Cena netto: 1237,00 zł

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 6

Deska ortopedyczna pediatryczna EG-008

702,00 zł Cena netto: 650,00 zł

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 7

Nosze kubełkowe jednoczęściowe YCD-8A1

3040,20 zł Cena netto: 2815,00 zł

Warto wiedzieć

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 9

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 10

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 11

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 12

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 13

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 14

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 15

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 16

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 17

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 18

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 19

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 20

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 21

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 22

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 23

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 24

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 25

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 26

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 27

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 28

Dlaczego warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

Czy poznałeś już siedem powodów, dla których warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

deska ortopedyczna gess yjk-f1 sprzęt ratowniczy 29