Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED w szkole i przedszkoluDefibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

Dla dzieci w wieku od 1 roku do 8 lat w Defibrylatorze LIFEPAK CR2 energia ta wynosi 35 – 90 J. U dzieci starszych i o masie ciała przekraczającej 25 kg możemy już zastosować elektrody dla dorosłych.

Defibrylator AED w przedszkolu, szkole, a nawet żłobku może uratować i dzieci, i dorosłych. Jedno urządzenie zapewni bezpieczeństwo wychowankom, opiekunom, rodzicom, ale też osobom przebywającym w sąsiedztwie obiektu, jeżeli tylko punkt AED zostanie udostępniony publicznie.

Defibrylator AED w przedszkolu i szkole


Automatyczny zewnętrzny defibrylator znajdujący się w budynku przedszkola czy szkoły nie tylko ratuje życie, ale może mieć też znaczenie edukacyjne. Okresowe kursy z obsługi AED i udzielania pierwszej pomocy, ale i sama obecność AED pomogą zwiększyć świadomość u uczniów, rodziców i wychowawców. Dzięki takim akcjom więcej osób pozna podstawy udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED.

Nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci (NZK) – jakie są przyczyny? Jak postępować?


Nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci wynika najczęściej z niedotlenienia, utraty krwi lub jest spowodowane wrodzonymi wadami serca. Do zatrzymania akcji serca może dojść również z innych przyczyn, np. po zatruciu toksynami. Ale to właśnie niedotlenienie jest głównym powodem.

Do zatrzymania akcji serca najczęściej zachodzi w wyniku

  • zadławienia
  • podduszenia
  • utopienia.


Udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej i postępowanie ratownicze u dzieci prowadzi się inaczej niż w przypadku osób dorosłych. Najważniejszą sprawą jest, aby dostarczyć  powietrze do organizmu poszkodowanego dziecka.

Jak powinniśmy to robić? Wykonujemy 5 wdechów ratowniczych, a następnie 15 ucisków klatki piersiowej i 2 oddechy. Taki jest algorytm resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) dla najmłodszych dzieci. Osoby, który nie zostały specjalnie przeszkolone w udzielaniu takiej pomocy dzieciom, mogą wykonywać uciśnięcia według metody dla dorosłych: 30:2. Ale pamiętajmy: u dorosłych możemy skupić się wyłącznie na uciskach klatki piersiowej, a nawet pominąć oddechy. U dzieci prowadzenie efektywnego sztucznego oddychania w celu rozprowadzenia tlenu po organizmie ma najważniejsze znaczenie. Wynika to ze specyficznego mechanizmu NZK u dzieci. Dostarczenie powietrza do płuc dziecka i rozprowadzenie tlenu po organizmie należy do priorytetów akcji ratunkowej.

Niedotlenienie organizmu dziecka może spowodować migotanie komór serca. W takim przypadku niezbędny stanie się właśnie defibrylator AED. Zastosowanie defibrylacji może uratować życie dziecka.


Zobacz produkty

Defibrylator AED LIFEPAK 1000

Defibrylator AED LIFEPAK 1000

Defibrylator AED LIFEPAK 1000 firmy Stryker to najbardziej skuteczne urządzenie stosowane w podstawowym ratownictwie medycznym. W pełni przystosowuj..

Brutto: 9720,00 zł Cena netto: 9000,00 zł

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB półautomatyczny

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB półautomatyczny

Defibrylator LIFEPAK CR2 USB półautomatyczny - nowoczesny, intuicyjny i łatwy w obsłudze. Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) może zdarzyć się ka..

Brutto: 7076,16 zł Cena netto: 6552,00 zł

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB automatyczny

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB automatyczny

Defibrylator LIFEPAK CR2 USB automatyczny - nowoczesny, intuicyjny i łatwy w obsłudze automatyczny defibrylator zewnętrzny AED. Nagłe zatrzymanie..

Brutto: 7540,56 zł Cena netto: 6982,00 zł

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 Wi-Fi automatyczny

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 Wi-Fi automatyczny

Defibrylator LIFEPAK CR2 Wi-Fi automatyczny - nowoczesny, intuicyjny i łatwy w obsłudze. LIFEPAK CR2, jako jedyny na rynku defibrylator AED, daje mo..

Brutto: 9428,40 zł Cena netto: 8730,00 zł