Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED w szkole i przedszkoluDefibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

Dla dzieci w wieku od 1 roku do 8 lat w Defibrylatorze LIFEPAK CR2 energia ta wynosi 35 – 90 J. U dzieci starszych i o masie ciała przekraczającej 25 kg możemy już zastosować elektrody dla dorosłych.

Defibrylator AED w przedszkolu, szkole, a nawet żłobku może uratować i dzieci, i dorosłych. Jedno urządzenie zapewni bezpieczeństwo wychowankom, opiekunom, rodzicom, ale też osobom przebywającym w sąsiedztwie obiektu, jeżeli tylko punkt AED zostanie udostępniony publicznie.

Defibrylator AED w przedszkolu i szkole


Automatyczny zewnętrzny defibrylator znajdujący się w budynku przedszkola czy szkoły nie tylko ratuje życie, ale może mieć też znaczenie edukacyjne. Okresowe kursy z obsługi AED i udzielania pierwszej pomocy, ale i sama obecność AED pomogą zwiększyć świadomość u uczniów, rodziców i wychowawców. Dzięki takim akcjom więcej osób pozna podstawy udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora AED.

Nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci (NZK) – jakie są przyczyny? Jak postępować?


Nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci wynika najczęściej z niedotlenienia, utraty krwi lub jest spowodowane wrodzonymi wadami serca. Do zatrzymania akcji serca może dojść również z innych przyczyn, np. po zatruciu toksynami. Ale to właśnie niedotlenienie jest głównym powodem.

Do zatrzymania akcji serca najczęściej zachodzi w wyniku

  • zadławienia
  • podduszenia
  • utopienia.


Udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej i postępowanie ratownicze u dzieci prowadzi się inaczej niż w przypadku osób dorosłych. Najważniejszą sprawą jest, aby dostarczyć  powietrze do organizmu poszkodowanego dziecka.

Jak powinniśmy to robić? Wykonujemy 5 wdechów ratowniczych, a następnie 15 ucisków klatki piersiowej i 2 oddechy. Taki jest algorytm resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) dla najmłodszych dzieci. Osoby, który nie zostały specjalnie przeszkolone w udzielaniu takiej pomocy dzieciom, mogą wykonywać uciśnięcia według metody dla dorosłych: 30:2. Ale pamiętajmy: u dorosłych możemy skupić się wyłącznie na uciskach klatki piersiowej, a nawet pominąć oddechy. U dzieci prowadzenie efektywnego sztucznego oddychania w celu rozprowadzenia tlenu po organizmie ma najważniejsze znaczenie. Wynika to ze specyficznego mechanizmu NZK u dzieci. Dostarczenie powietrza do płuc dziecka i rozprowadzenie tlenu po organizmie należy do priorytetów akcji ratunkowej.

Niedotlenienie organizmu dziecka może spowodować migotanie komór serca. W takim przypadku niezbędny stanie się właśnie defibrylator AED. Zastosowanie defibrylacji może uratować życie dziecka.  Defibrylator AED

Zobacz produkty

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB półautomatyczny 99512-001295

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB półautomatyczny 99512-001295

Defibrylator LIFEPAK CR2 USB półautomatyczny to nowoczesny, intuicyjny i łatwy w obsłudze sprzęt do ratowania życia. Nagłe zatrzymanie krążenia ..

Brutto: 11777,40 zł Cena netto: 10905,00 zł

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB automatyczny 99512-001296

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 USB automatyczny 99512-001296

Defibrylator LIFEPAK CR2 USB automatyczny to nowoczesny, intuicyjny i łatwy w obsłudze sprzęt do ratowania życia. Nagłe zatrzymanie krążeni..

Brutto: 12162,96 zł Cena netto: 11262,00 zł

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 Wi-Fi automatyczny 99512-000811

Defibrylator AED LIFEPAK CR2 Wi-Fi automatyczny 99512-000811

Defibrylator LIFEPAK CR2 Wi-Fi automatyczny to nowoczesny, intuicyjny i łatwy w obsłudze sprzęt do ratowania życia. LIFEPAK CR2, jako jedyny..

Brutto: 12382,20 zł Cena netto: 11465,00 zł