Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Deska ortopedyczna Iron Duck Ultra SPACSAV składana C5675 SP + pasy + stabilizator głowy

Deska ortopedyczna Iron Duck Ultra SPACSAV składana ze stabilizatorami głowy i jednostkami stabilizującymi paski do bezpiecznej ewakuacji. Deska służy do zabezpieczania i transportowania rannych z podejrzeniem lub zdiagnozowanym urazem kręgosłupa, miednicy lub urazów narządowych. Dzięki desce ortopedycznej można transportować rannego z miejsca zdarzenia przez wszystkie etapy ewakuacji, pełną diagnostykę traumatyczną, aż do ostatecznej diagnozy i zaawansowanego leczenia terapeutycznego i ochronnego w szpitalu. Stabilizatory głowy i deski są odporne na pleśń i bakterie, nie chłoną płynów i są łatwe w obsłudze.

Cechy produktu:

 • pasy zabezpieczające z regulowaną długością, mocowane obrotowo (mocowanie pasów min. 5 na stronę oraz możliwość przepinania pasów bez poruszania poszkodowanego) - min. 4 komplety,
 • zestaw klocków (poduszek) do unieruchomienia głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa z możliwością zmiany punktu pracy pasów mocujących, obserwacji uszu poszkodowanego oraz wpływu zamocowania zestawu na możliwości transportowe noszy,
 • wielkość uchwytów transportowych umożliwia bezpieczny i wygodny uchwyt w rękawicach używanych w Państwowej Straży Pożarnej,

Parametry techniczne:

 • wymiary: 410 x 1830 x 51 mm,
 • wymiary po złożeniu: 410 x 915 x 100 mm,
 • waga: 8,55 kg,
 • nośność: max. 225 kg,
 • odległość uchwytów noszy od podłoża: min. 2,5cm,
 • materiał: tworzywo sztuczne,
 • cechy materiału: zmywalne, przepuszczalne dla promieni X,
 • kolor: żółty.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: BoxMet Medical
 • Kod Produktu: C5675 SP

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  2350,00 zł

 • Brutto 2538,00 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 9

Krzesło ewakuacyjne ratunkowe Stryker 6254BASIC

17033,04 zł Cena netto: 13848,00 zł

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 10

Deska ortopedyczna Optima 18 + stabilizator + pasy

1134,00 zł Cena netto: 1050,00 zł

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 11

Zestaw reanimacyjny Cordura ZR 110

3101,76 zł Cena netto: 2872,00 zł

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 12

Nosze płachtowe na stelażu aluminiowym YDC-1A10

599,40 zł Cena netto: 555,00 zł

Warto wiedzieć

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 14

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 15

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 16

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 17

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 18

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 19

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 20

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 21

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 22

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 23

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 24

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 25

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 26

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 27

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 28

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 29

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 30

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 31

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 32

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 33

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

deska ortopedyczna iron duck ultra spacsav składana boxmet medical sprzęt ratowniczy 34