Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Gdzie umieścić defibrylator AED

Defibrylator AED  należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy. Jeśli jest to miejsce pracy, należy poinformować pracowników o lokalizacji defibrylatora. Umieszczenie defibrylatora w centralnej lokalizacji ułatwi wszystkim przyzwyczajenie się do jego widoku, aby wiedzieli, gdzie należy szukać tego urządzenia w sytuacji zagrożenia.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny można umieścić na stabilnej powierzchni lub w szafce AED, w kapsule Rotaid (jeśli je zakupiono). Jeśli defibrylator umieszczono w szafce mocowanej do ściany, należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca, aby nie znajdowała się ona na drodze osób przechodzących lub przejeżdżających wózkiem.


Wybierając umiejscowienie defibrylatora, należy unikać miejsc, w których urządzenie może być narażone na działanie wilgoci, pyłów lub skrajnych temperatur. Zalecana temperatura przechowywania wynosi od 15 do 35°C - jednak długotrwałe przechowywanie w wyższych temperaturach z tego zakresu może skrócić okres przydatności elektrod do użytku.
Defibrylator i elektrody skonstruowano w taki sposób, aby wytrzymywały wahania temperatury w zakresie od -30 do 60°C, jednak w tak skrajnych temperaturach można przechowywać urządzenie najwyżej przez tydzień. Przechowywanie w tych temperaturach przez okres dłuższy niż jeden tydzień spowoduje skrócenie okresu przydatności elektrod. Przechowywanie defibrylatora w wysokich temperaturach spowoduje także skrócenie okresu przydatności baterii do użytku.


Jeśli defibrylator AED wyposażono w funkcję obsługi bezprzewodowej, należy go umieścić w miejscu, w którym siła sygnału sieci jest odpowiednia.


Uwaga! Ryzyko pożaru lub wybuchu. Nie należy przechowywać defibrylatora w obecności łatwopalnych gazów ani w bezpośrednim sąsiedztwie łatwopalnych materiałów.


Zobacz produkty

Szafka na AED metalowa na kluczyk - biała

Szafka na AED metalowa na kluczyk - biała

Szafka na AED. Metalowa biała szafka na automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, zamykana na kluczyk z opcją zbij szybkę.Na bokach szafki znajduje si..

Brutto: 233,70 zł Cena netto: 190,00 zł

Szafka na AED metalowa na kluczyk - zielona

Szafka na AED metalowa na kluczyk - zielona

Szafka na AED. Zielona metalowa szafka na automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, zamykana na kluczyk z opcją zbij szybkę.Na bokach szafki znajduje ..

Brutto: 233,70 zł Cena netto: 190,00 zł

Szafka na AED przezroczysta z poliwęglanu

Szafka na AED przezroczysta z poliwęglanu

Szafka na AED przezroczysta. Szafka do przechowywania defibrylatora AED z przezroczystego poliwęglanu. Szafka do zawieszenia na ścianie. Chroni defibr..

Brutto: 467,40 zł Cena netto: 380,00 zł

Kapsuła do AED Rotaid podgrzewana z alarmem

Kapsuła do AED Rotaid podgrzewana z alarmem

Kapsuła AED Rotaid Solid Heat Alarmed - wzmocniony model kapsuły Rotaid, wzbogacony o podgrzewanie, dzięki czemu defibrylator AED może być przechowywa..

Brutto: 2458,77 zł Cena netto: 1999,00 zł