Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy GESS YJK-F1/S

Deska ortopedyczna z pasami bezpieczeństwa i stabilizatorem głowy stanowi jeden z podstawowych rodzajów noszy ratowniczych, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie poszkodowanego na czas transportu do docelowej placówki medycznej. Uniwersalny charakter modelu YJK-F1 sprawia, że produkt może być używany przez zespoły ratownictwa medycznego, górskiego, wodnego oraz przez Straż Pożarną. Podstawowym wskazaniem do zastosowania deski ortopedycznej jest podejrzenie urazu kręgosłupa oraz widoczne obrażenia ciała, utrata przytomności, rany i złamania kości, deskę ortopedyczną stosuje się też przy urazach ośrodkowego układu nerwowego- kiedy zaburzona jest jego czynność ruchowa lub funkcje czuciowe. Model z klockowym stabilizatorem głowy dedykowana jest do transportu poszkodowanych, u których konieczne jest unieruchomienie i ustabilizowanie głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa, by nie pogłębić powstałego urazu. 

Cechy produktu:

 • deska ratownicza YJK-F1 stanowi podstawowy element wyposażenia zespołów ratowniczych,
 • zastosowanie deski ortopedycznej umożliwia prawidłową stabilizację kręgosłupa oraz odcinka szyjnego podczas przenoszenia poszkodowanego pacjenta,
 • deska ortopedyczna może być używana do przeniesienia poszkodowanego z miejsca zdarzenia na główne nosze transportowe lub jako docelowy środek transportu,
 • poszkodowany może być umieszczony na desce ręcznie przez ratowników lub przy użyciu tzw. noszy podbierakowych,
 • model polecany dla WOPR, znajduje zastosowanie w środowisku wodnym dzięki dużej wyporności, umożliwiającej sprawne unoszenie na wodzie osoby dorosłej,
 • wykonana z trwałego i wytrzymałego na uszkodzenia tworzywa, dzięki czemu może być wykorzystywana nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, zarówno na lądzie jak i w wodzie,
 • nie przepuszcza ani nie pochłania płynów ustrojowych takich jak krew czy ropa dzięki czemu jest łatwa do utrzymania w czystości i do odkażania,
 • przepuszcza promienie X, dzięki czemu można na niej wykonać RTG u osoby poszkodowanej,
 • możliwe wykonanie tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego poszkodowanemu znajdującemu się na desce,
 • dzięki znajdującym się w komplecie pasom bezpieczeństwa można bezpiecznie umocować poszkodowanego na czas transportu,
 • wyposażona w ergonomiczne uchwyty dla ratowników rozmieszczone na cały obwodzie deski- może być ona podnoszona i niesiona przez kilku ratowników jednocześnie,
 • trwały i lekki stabilizator głowy w zestawie rozszerza spektrum zastosowania deski na pacjentów z urazami głowy i szyjnych odcinków kręgosłupa. 

Zestaw zawiera:

 • deska ortopedyczna,
 • 3 x pasy bezpieczeństwa,
 • stabilizator głowy.

Parametry techniczne:

 • wymiary: 183 x 45 x 6 cm,
 • maksymalna nośność: 159 kg,
 • waga: 7 kg,
 • waga deski razem z opakowaniem: 9 kg,
 • gwarancja: 12 miesięcy.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: YJK-F1/S

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  799,00 zł

 • Brutto 862,92 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 15

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 16

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 17

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 18

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 19

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 20

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 21

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 22

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 23

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 24

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 25

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 26

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 27

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 28

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 29

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 30

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 31

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 32

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 33

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 34

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

deska ortopedyczna + pasy + stabilizator głowy gess yjk-f1/s sprzęt ratowniczy 35