Menu
 • Zestaw modułów urazowych Laerdal Advanced Trauma Module kat. 276-00001

Zestaw modułów urazowych Laerdl Advanced Trauma Module kat. 276-00001 to produkt do użytku wraz z fantomami urazowymi Laerdal. Zestaw zawiera wiele zaawansowanych nakładek do manekinów, które znacznie rozszerzają możliwości stosowania scenariuszy technik podtrzymywania życia i udzielania pierwszej pomocy po urazach oraz nadają im jeszcze większego realizmu.

Zestaw zawiera:

 • Głowa urazowa do intubacji: przedmiot wbity w policzek, urwane ucho, nierówne źrenice, krwawienie z nosa, stłuczenia twarzy, połamane zęby i liczne uszkodzenia skóry; puls na tętnicy szyjnej generowany ręcznie; głowa zgina się do manekina.
 • Stłuczenie klatki piersiowej w wyniku działania pasów bezpieczeństwa: stłuczenie klatki piersiowej ze złożonym złamaniem obojczyka spowodowane urazem w wyniku działania pasów bezpieczeństwa; nakładka na klatkę piersiową.
 • Poparzone ramię z oparzeniami pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia: oparzenia symbolizowane pęcherzami o narastającym stopniu nasilenia; lewe przedramię i dłoń zginają się zgodnie z realnym ruchem tych stawów.
 • Złożone złamanie kości promieniowej: odsłonięta proksymalna część kości promieniowej; może być zastąpiony zwykłym modułem w przedramieniu manekina.
 • Dłoń przemysłowa: poważne rozerwanie skóry na grzbietowej części dłoni z odsłoniętą kością i tkankami miękkimi; otwarte i zamknięte złamanie palca wskazującego oraz silne oderwanie paznokcia ze stłuczeniem; prawe przedramię i dłoń zginają zgodnie z realnym ruchem tych stawów.
 • Odsłonięte wnętrzności: rana jamy brzusznej z wypadającymi narządami; może być stosowany wymiennie ze zwykłym modułem brzusznym.
 • Rany wlotowe i wylotowe z małą i dużą średnicą: Rany wlotowe można zastąpić ślepymi, deltoidalnymi podkładkami; rany wylotowe można zastąpić ślepymi podkładkami: biodrową (mała średnica) lub pośladkową (duża średnica).
 • Wbity przedmiot: metalowy przedmiot wbity w udo; może być zastąpiony zwykłym modułem w udzie manekina.
 • Złożone złamanie kości udowej: odsłonięta złamana kość udowa, wychodząca na wysokości połowy uda; może być zastąpione zwykłym modułem w udzie manekina.
 • Zamknięte złamanie kości piszczelowej i strzałkowej: możliwe jest palpacyjne wyczucie złamania; prawe podudzie zgina się do manekina w kolanie.
 • Stłuczony staw skokowy i stopa: lewe podudzie i stopa zginają się do manekina w kolanie.
 • Zmiażdżona stopa: poważne rozerwanie tkanek, odsłonięta kość, ścięgna i tkanki miękkie; całkowita amputacja palca stopy; prawa stopa może zginać się do manekina w stawie skokowym. 

Zestaw modułów urazowych Laerdal Advanced Trauma Module kat. 276-00001

 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 276-00001
 • Dostępność: do 7 dni
 • Cena netto:
  12580,00 zł

 • Brutto 15473,40 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Defibrylator treningowy LIFEPAK CR2 AED 11250-000173

Defibrylator treningowy LIFEPAK CR2 AED 11250-000173

2092,23 zł Cena netto: 1701,00 zł

Zestaw do pozoracji ran Laerdal PRACTOPLAST kat. 100000

Zestaw do pozoracji ran Laerdal PRACTOPLAST kat. 100000

5793,30 zł Cena netto: 4710,00 zł

Manekin urazowy Laerdal Crash Kelly kat. 201-10001

Manekin urazowy Laerdal Crash Kelly kat. 201-10001

17256,90 zł Cena netto: 14030,00 zł

Manekin urazowy Laerdal Extri Kelly kat. 101-10001

Manekin urazowy Laerdal Extri Kelly kat. 101-10001

8966,70 zł Cena netto: 7290,00 zł

Warto wiedzieć

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

 Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


.