Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Manekin urazowy Laerdal Crash Kelly kat. 201-10001

Crash Kelly to manekin treningowy z głową umożliwiającą intubację w celu treningu zaawansowanych sposobów udrażniania dróg oddechowych. Manekin z realistycznie zginającymi się stawami umożliwia umieszczenie go w różnym otoczeniu, aby ćwiczyć działania ratownicze oraz postępowanie w przypadku różnego rodzaju urazów. Fantom charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu jest bardzo trwały.

Cechy produktu:

 • pozwala na treningi w zakresie udrażniania dróg oddechowych i postępowania w przypadku urazu u osób dorosłych,
 • bardzo dobrze odzwierciedla rzeczywistą postać osoby dorosłej, widoczne punkty anatomiczne,
 • trwały i solidny, wystarczy na wiele lat użytkowania,
 • trening postępowania z poszkodowanym w różnych scenariuszach: uwalnianie ofiar wypadku, unieruchamianie itp.
 • może być stosowany w grupach kilku sztuk do trenowania oceny stanu pacjentów i sytuacji z udziałem wielu poszkodowanych,
 • elastyczna platforma manekina z opcjonalnymi modułami, pozwalająca na trenowanie szerokiej gamy umiejętności, w tym także związanych z urazami, NBC, kontrolą krwawienia i pierwszą pomocą,
 • głowa do intubacji z udoskonalonymi drogami oddechowymi pozwala na wprowadzanie standardowych ustno-gardłowych i nosowo-gardłowych urządzeń do udrażniania dróg oddechowych: maski krtaniowej, Combitube lub rurki dotchawicznej,
 • ruchoma głowa, pochylana do przodu i tyłu oraz obracana o 90 stopni w obu kierunkach,
 • możliwość treningu intubacji prawego oskrzela głównego,
 • możliwa wentylacja resuscytatorem,
 • możliwość treningu osłuchiwania żołądka w celu potwierdzenia poprawności wykonania intubacji,
 • trening odsysania i stosowania różnych metod podawania tlenu,
 • trening Manewru Sellicka,
 • ręcznie generowany puls na tętnicy szyjnej, 
 • trening umiejętności związanych z podawaniem leków dożylnie: wkłucia domięśniowe 
 • ciało z ruchomymi stawami, zapewniające pełen zakres ruchów.

Parametry techniczne:

 • długość: 162,5 cm,
 • rodzaj manekina: pełne ciało.

Opcje dodatkowe:

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 201-10001

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  16270,00 zł

 • Brutto 20012,10 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 18

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 19

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 20

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 21

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 22

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 23

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 24

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 25

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 26

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 27

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 28

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 29

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 30

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 31

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 32

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 33

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 34

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 35

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 36

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 37

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

manekin urazowy laerdal crash kelly kat. 201-10001 laerdal sprzęt szkoleniowy 38