Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Zestaw modułów urazowych Laerdal Advanced Trauma Module kat. 276-00001

 • zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 2

Zestaw modułów urazowych Laerdl Advanced Trauma Module kat. 276-00001 to produkt do użytku wraz z fantomami urazowymi Laerdal. Zestaw zawiera wiele zaawansowanych nakładek do manekinów, które znacznie rozszerzają możliwości stosowania scenariuszy technik podtrzymywania życia i udzielania pierwszej pomocy po urazach oraz nadają im jeszcze większego realizmu.

Zestaw zawiera:

 • Głowa urazowa do intubacji: przedmiot wbity w policzek, urwane ucho, nierówne źrenice, krwawienie z nosa, stłuczenia twarzy, połamane zęby i liczne uszkodzenia skóry; puls na tętnicy szyjnej generowany ręcznie; głowa zgina się do manekina.
 • Stłuczenie klatki piersiowej w wyniku działania pasów bezpieczeństwa: stłuczenie klatki piersiowej ze złożonym złamaniem obojczyka spowodowane urazem w wyniku działania pasów bezpieczeństwa; nakładka na klatkę piersiową.
 • Poparzone ramię z oparzeniami pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia: oparzenia symbolizowane pęcherzami o narastającym stopniu nasilenia; lewe przedramię i dłoń zginają się zgodnie z realnym ruchem tych stawów.
 • Złożone złamanie kości promieniowej: odsłonięta proksymalna część kości promieniowej; może być zastąpiony zwykłym modułem w przedramieniu manekina.
 • Dłoń przemysłowa: poważne rozerwanie skóry na grzbietowej części dłoni z odsłoniętą kością i tkankami miękkimi; otwarte i zamknięte złamanie palca wskazującego oraz silne oderwanie paznokcia ze stłuczeniem; prawe przedramię i dłoń zginają zgodnie z realnym ruchem tych stawów.
 • Odsłonięte wnętrzności: rana jamy brzusznej z wypadającymi narządami; może być stosowany wymiennie ze zwykłym modułem brzusznym.
 • Rany wlotowe i wylotowe z małą i dużą średnicą: Rany wlotowe można zastąpić ślepymi, deltoidalnymi podkładkami; rany wylotowe można zastąpić ślepymi podkładkami: biodrową (mała średnica) lub pośladkową (duża średnica).
 • Wbity przedmiot: metalowy przedmiot wbity w udo; może być zastąpiony zwykłym modułem w udzie manekina.
 • Złożone złamanie kości udowej: odsłonięta złamana kość udowa, wychodząca na wysokości połowy uda; może być zastąpione zwykłym modułem w udzie manekina.
 • Zamknięte złamanie kości piszczelowej i strzałkowej: możliwe jest palpacyjne wyczucie złamania; prawe podudzie zgina się do manekina w kolanie.
 • Stłuczony staw skokowy i stopa: lewe podudzie i stopa zginają się do manekina w kolanie.
 • Zmiażdżona stopa: poważne rozerwanie tkanek, odsłonięta kość, ścięgna i tkanki miękkie; całkowita amputacja palca stopy; prawa stopa może zginać się do manekina w stawie skokowym. 

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 276-00001

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  14580,00 zł

 • Brutto 17933,40 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 4

Defibrylator treningowy LIFEPAK CR2 AED 11250-000173

3218,91 zł Cena netto: 2617,00 zł

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 5

Zestaw do pozoracji ran Laerdal PRACTOPLAST kat. 100000

6715,80 zł Cena netto: 5460,00 zł

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 7

Manekin urazowy Laerdal Crash Kelly kat. 201-10001

20012,10 zł Cena netto: 16270,00 zł

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 8

Manekin urazowy Laerdal Extri Kelly kat. 101-10001

10405,80 zł Cena netto: 8460,00 zł

Warto wiedzieć

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 10

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 11

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 12

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 13

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 14

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 15

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 16

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 17

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 18

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 19

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 20

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 21

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 22

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 23

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 24

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 25

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 26

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 27

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 28

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 29

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

zestaw modułów urazowych laerdal advanced trauma module kat. 276-00001 laerdal sprzęt szkoleniowy 30