Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Manekin ewakuacyjny szkoleniowy Premium Cordura

Manekin ewakuacyjny szkoleniowy służy do praktycznej edukacji i treningów ewakuacji w różnych warunkach otoczenia. Dzięki zastosowaniu tego fantomu można przećwiczyć różne scenariusze transportu poszkodowanych oraz wyciągania ich z ciasnych, zadymionych pomieszczeń, pojazdów, zawalonych budynków, miejsc pożarów i innych katastrof. Może być używany do treningu przez wojsko, policję, ekipy straży pożarnej, ratowników oraz personel pogotowia. Produkt został wykonany z bardzo odpornego materiału Premium Cordura® , dzięki czemu może być używany przez wiele lat.

Cechy produktu:

 • realistycznie odwzorowuje rozmiar i wagę przeciętnego człowieka,
 • wykonany z zastosowaniem rdzenia wewnętrznego, materiału zewnętrznego (Cordura® 5080 i 5030) i okrycia (kombinezon),
 • wypełniony dwoma rodzajami kamieni, gąbką, watoliną, podszewką oraz folią,
 • okrycie wierzchnie manekina doskonale wydłuża jego żywotność, 
 • posiada gumowce, które chronią nogi przed zniszczeniem podczas ciągnięcia po ziemi (w przypadku zużycia, buty można wymienić),
 • zaprojektowany do stosowania w bardzo trudnych warunkach.

Parametry techniczne:

 • długość manekina to 190 cm,
 • waga: 70 kg.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: ADP-ES-MAN

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  4300,00 zł

 • Brutto 5289,00 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 12

Manekin urazowy Laerdal Crash Kelly kat. 201-10001

22413,55 zł Cena netto: 18222,40 zł

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 13

Materac ewakuacyjny COMFORT

2106,00 zł Cena netto: 1950,00 zł

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 15

Manekin ewakuacyjny Fire 1 - 90 cm

984,00 zł Cena netto: 800,00 zł

Warto wiedzieć

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 16

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 17

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 18

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 19

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 20

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 21

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 22

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 23

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 24

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 25

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 26

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 27

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 28

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 29

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 30

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 31

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 32

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 33

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 34

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 35

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

manekin ewakuacyjny szkoleniowy premium cordura sprzęt szkoleniowy 36