• głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 2

Głowa do treningu płytkiej intubacji jest dedykowana do fantomu Resusci Baby QCPR i stanowi dodatkowe akcesorium do jego wersji podstawowej, która wyposażona jest w standardową głowę bez funkcji płytkiej intubacji. Stanowi ona też element wymienny dla rozbudowanego zestawu Resuscu Baby, w którym tego rodzaju głowa stanowi wyposażenie standardowe. Głowa rozszerza możliwości treningowe o dodatkowe techniki.

Cechy produktu:

 • trening technik intubacji nadgłośniowej,
 • trening technik intubacji dotchawiczej. Drogi oddechowe są anatomicznie poprawne aż do strun głosowych. Uszczelniają się, jeśli rurki są włożone prawidłowo,
 • trening wprowadzania rurek ustno-gardłowych i nosowo-gardłowych,
 • trening wentylacji przy użyciu worka samorozprężalnego,
 • możliwość odchylenia głowy, uniesienia podbródka, wysunięcia żuchwy.

Produkt pasuje do:

 • zapasowa głowa do 162-01260 Resusci Baby QCPR Airway Head Wireless,
 • dodatkowe akcesorium do 161-01260 Resusci Baby QCPR Wireless, 
 • starsze zestawy Resusci Baby o numerach katalogowych innych niż wymienione wyżej nie są kompatybilne i nie można w nich zastosować tego zestawu.

Zestaw zawiera:

 • 1 szt. - głowa do udrażniania dróg oddechowych nadgłośniowo,
 • 1 szt. - drogi oddechowe na wyposażeniu zestawu,
 • 10 szt. - zapasowe drogi oddechowe,
 • 1 szt.-  skóra klatki piersiowej kompatybilna z głową do udrażniania dróg oddechowych nadgłośniowo (numer katalogowy 083470),
 • 1 szt. - lubrykant do dróg oddechowych,
 • 1 szt. - wkładka do walizki na głowę do udrażniania dróg oddechowych nadgłośniowo.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry

Głowa do treningu płytkiej intubacji do Laerdal Resusci Baby QCPR 162-20050

 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 162-20050
 • Dostępność: do 7 dni
 • Cena netto:
  1910,00 zł

 • Brutto 2349,30 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 5

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 6

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 7

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 8

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 9

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 10

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 11

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 12

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 13

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 14

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 15

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 16

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 17

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 18

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 19

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 20

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 21

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 22

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 23

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 24

Dlaczego warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

Czy poznałeś już siedem powodów, dla których warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

głowa do treningu płytkiej intubacji do laerdal resusci baby qcpr laerdal sprzęt szkoleniowy 25