Menu

Fantom Little Baby odzwierciedla postać 3 miesięcznego niemowlaka. Umożliwia ćwiczenie jednocześnie resuscytacji krążeniowo - oddechowej niemowląt, jak też technik usuwania ciał obcych z dróg oddechowych. Dzięki zastosowaniu technologii QCPR można w pełni kontrolować poprawność wykonywanego treningu RKO, wszystkie parametry będą widoczne na Twoim urządzeniu mobilnym. Dzięki temu produktowi uczestnicy kursów uzyskają pewność działania, która będzie konieczna przy reakcjach w momencie prawdziwego zagrożenia.

Do tej pory informacje o poprawności wykonywania treningu resuscytacji krążeniowo-oddechowej były uzyskiwane dzięki obserwacji dokonywanej przez instruktora. Dzięki zastosowaniu nowej technologii QCPR, nowa wersja fantomu Little Baby pozwala na kontrolę poprawności wykonywanego treningu RKO na urządzeniu mobilnym. Wystarczy tylko zainstalować na smartphonie czy tablecie darmowe aplikacje dla trenera i uczestników szkolenia:

Aplikacja instruktora Apple iOS

Aplikacja instruktora dal Androida

Aplikacja dla Androida

Aplikacja Apple iOS

Cechy produktu:

 • manekin posiada wbudowane czujniki wykrywające nieprawidłowe położenie dłoni podczas wykonywania ćwiczenia dzięki czemu można natychmiast korygować nieprawidłowe działania uczestników kursu,
 • fantom pozwala na ćwiczenie technik usuwania ciał obcych z dróg oddechowych. Po prawidłowym odksztuszaniu usłyszeć można dźwięk płaczu dziecka co oznacza, że akcja została wykonana prawidłowo,
 • realistyczny wygląd, wielkość i waga.  Dokładnie widoczne rysy twarzy,
 • ruchome elementy ciała wraz z wyczuwalnymi żebrami,
 • widoczne punkty orientacyjne: brodawki sutkowe i mostek,
 • naturalna blokada dróg oddechowych, do ich udrożnienia konieczne jest odchylenie głowy pod odpowiednim kontem,
 • klatka piersiowa unosi się podczas procesu sztucznego oddychania i daje poczucie realnego ucisku podczas ćwiczeń,
 • wymienne elementy dróg oddechowych i części twarzowych.

Zalety technologii QCPR:

 • Aplikacja na telefon lub tablet pozwala instruktorowi śledzić jednocześnie 6 kursantów wykonujących reanimację. W przejrzystym panelu widać, który z kursantów potrzebuje wsparcia lub dodatkowych instrukcji.
 • Trener otrzymuje obiektywne oceny oraz informacje o jakości wykonywanych czynności RKO. Wyniki mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym na tablecie, telefonie lub na monitorze.
 • Aplikacje uczestników kursu również kontrolują jakość wykonywanego treningu RKO, uwzględniając wymagane parametry poprawnej resuscytacji.
 • Aplikacja pokazuje i analizuje szczegółowo głębokość i tempo ucisków, moment całkowitego zwolnienia ucisku klatki piersiowej, objętości oddechów, ilości ucisków i wentylacji.
 • Kursant otrzymuje szczegółowy wynik po wykonywanych czynnościach ratowniczych oraz listę punktów do poprawy.

Zestaw zawiera:

 • manekin Little Baby QCPR,
 • torba transportowa,
 • 2 szt. baterie AA,
 • instrukcja obsługi.

Gwarancja: 12 miesięcy.

Fantom do nauki resuscytacji niemowlęcy Laerdal Little Baby QCPR 133-01050

 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 133-01050
 • Dostępność: do 7 dni
 • Cena netto:
  1250,00 zł

 • Brutto 1537,50 zł

Dostępne opcje


Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

 Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


.