Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Uzupełnienie do chust Laerdal Face Shields (50 szt.) 460014

 • uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 2

Chusty do sztucznego oddychania Laerdal Face Shields to wygodne do przenoszenia jednorazowe folia ochronna do RKO. Produkt służy do ochrony ratowników i osób udzielających pierwszej pomocy metodą usta-usta. Uzupełnienie pasuje do wszystkich rodzajów chust Laerdal.

Cechy produktu:
 • zawiera wysokiej jakości dwukierunkowy filtr Technostat z wydrukowanymi instrukcjami dotyczącymi RKO,
 • daje ratownikom pewność niezbędną do rozpoczęcia RKO,
 • małe opakowanie mieści się w portfelu, kieszeni lub torebce, dzięki czemu można bezpiecznie udzielić pomocy zawsze w nagłych sytuacjach,
 • zapobiega bezpośredniemu kontaktowi z ustami, nosem i twarzą osoby poszkodowanej,
 • proste i tanie rozwiązanie w zakresie wyrobów barierowych do RKO.
 • plastikowa folia oraz wysokiej jakości filtr Technostat zapobiegają kontaktowi ze śliną lub krwią osoby poszkodowanej
Zestaw zawiera:
 • 50 szt. - uzupełnień do chust Laerdal

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 460014

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  350,00 zł

 • Brutto 378,00 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 12

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 13

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 14

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 15

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 16

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 17

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 18

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 19

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 20

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 21

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 22

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 23

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 24

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 25

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 26

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 27

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 28

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 29

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 30

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 31

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

uzupełnienie do chust laerdal face shields (50 szt.) 460014 laerdal sprzęt ratowniczy 32