Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Przenośna oczomyjka 28 litrów HUGHES STD-58G

 • przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 2

Przenośna oczomyjka 28 litrów HUGHES STD-58G to urządzenie do awaryjnego płukania oczu i opcjonalnie ciała po kontakcie z substancjami chemicznymi występującymi w miejscu pracy, dedykowany do użytku tam gdzie nie ma możliwości podłączenia prysznica stacjonarnego. Przenośną oczomyjkę można zabrać ze sobą wszędzie. Szybkie płukanie zdecydowanie zmniejsza stopień obrażeń i redukuje ryzyko późniejszych powikłań i utraty wzroku. Prysznice bezpieczeństwa i oczomyjki używa się w miejscach pracy gdzie występuje ryzyko kontaktu pracowników z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi. Model STD-58G to urządzenie przenośne działające niezależnie od źródeł wody. Uruchomienie myjki następuje przez przesunięcie oznakowanej rączki, powoduje to uruchomienie strumienia wody, który pozostaje aktywny do momentu powrotu rączki do pozycji wyjściowej.

Prysznice i oczomyjki spłukują z ciała i oczu substancje chemiczne, w celu neutralizacji polecamy dodatkowo użyć płukanek do oczu Cederroth

Cechy produktu:

 • urządzenie przenośne, niezależne od źródeł wody,
 • produkt dedykowane na do miejsc pracy gdzie brak możliwości technicznych na podłączanie stacjonarnych myjek i prysznicy awaryjnych,
 • oznakowanie i instrukcja użycia i napełniania znajduje się na butli,
 • butla wyposażona we wskaźnik ciśnienia, który informuje o gotowości urządzenia,
 • zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej,
 • wygodne rączki do przenoszenia,
 • w celu wymiany należy otworzyć pokrywę zbiornika (pozbawionego ciśnienia), przepłukać i następnie uzupełnić 28 litrami wody, po czym napełnić zbiornik sprężonym powietrzem pod ciśnieniem o wartości 6,9 bar,
 • prysznic dostępny w 3 kolorach końcówki węża: czerwonym, zielonym i żółtym. 
 • opcjonalnie możliwość zamontowania elastycznego prysznica na wężu, który rozszerza funkcjonalność urządzenia.

Parametry techniczne:

 • kolor: srebrny z elementami zielonego, rączka aktywująca w kolorze czerwonym,
 • pojemność zbiornika: 45 litrów- uzupełnienie: 28 litrów wody,
 • ciśnienie operacyjne: 6,9 bar,
 • przepływ wody: 1,5 litrów na min przez 15 minut,
 • waga: 10 kg bez wody, 38 kg z wodą,
 • średnica podstawy: 312 mm,
 • wysokość butli wraz z dyszami: 990 mm,
 • normy: DIN EN 15154, ANSI Z358.1-2014.

Wyposażenie opcjonalne:

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: HUGHES
 • Kod Produktu: STD-58G

 • Dostępność:
  3 dni

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 14

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 15

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 16

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 17

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 18

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 19

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 20

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 21

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 22

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 23

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 24

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 25

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 26

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 27

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 28

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 29

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 30

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 31

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 32

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 33

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

przenośna oczomyjka 28 litrów hughes std-58g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 34