Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów HUGHES STD-38G

Przenośny prysznic bezpieczeństwa HUGHES STD-38G to urządzenie do awaryjnego płukania oczu i ciała po kontakcie z substancjami chemicznymi występującymi w miejscu pracy, dedykowany do użytku tam gdzie nie ma możliwości podłączenia prysznica stacjonarnego. Przenośny prysznic można zabrać ze sobą na każde stanowisko pracy. Szybkie płukanie zdecydowanie zmniejsza stopień obrażeń i redukuje ryzyko późniejszych powikłań i utraty wzroku. Model STD-38G przenośny prysznic działający niezależnie od źródeł wody, który może zostać użyty do udzielenia pierwszej pomocy po kontakcie z substancjami niebezpiecznymi. Uruchomienie prysznica następuje przez naciśnięcie rączki na końcu węża, powoduje to uruchomienie strumienia wody, aż do momentu puszczenia rączki i jej powrotu do pozycji wyjściowej.

Prysznice i oczomyjki spłukują z ciała i oczu substancje chemiczne, w celu neutralizacji polecamy dodatkowo użyć płukanek do oczu Cederroth

Cechy produktu:

 • urządzenie przenośne, niezależne od źródeł wody,
 • produkt dedykowane na do stanowisk pracy gdzie brak możliwości technicznych na podłączanie stacjonarnych myjek i prysznicy awaryjnych,
 • elastyczny wąż o długości 1,5 metra zakończony dyszą płuczącą z rączką do uruchamiania strumienia wody, 
 • rączka węża posiada funkcję blokady dzięki czemu strumień wody może pozostać włączony bez użycia rąk po uruchomieniu, 
 • butla wyposażona we wskaźnik ciśnienia, który informuje o gotowości urządzenia,
 • zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej,
 • zalecana jest wymiana wody w zbiorniku raz na miesiąc lub użycie środków uzdatniających,
 • w celu wymiany należy otworzyć pokrywę zbiornika (pozbawionego ciśnienia), przepłukać i następnie uzupełnić 15 litrami wody, po czym napełnić zbiornik sprężonym powietrzem pod ciśnieniem o wartości 6,9 bar,

Parametry techniczne:

 • kolor: srebrny z elementami czerni i zieleni, znak informacyjny w kolorze zielonym,
 • pojemność zbiornika: 15 litrów,
 • ciśnienie operacyjne: 6,9 bar,
 • przepływ wody: 6 litrów na min,
 • waga: 5 kg bez wody, z wodą: 20 kg,
 • średnica podstawy: 205 mm,
 • wysokość butli: 625 mm,
 • normy: DIN EN 15154, ANSI Z358.1-2014,

Wyposażenie opcjonalne:

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: HUGHES
 • Kod Produktu: STD-38G

 • Dostępność:
  do 14 dni
 • Cena netto:
  4225,00 zł

 • Brutto 5196,75 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 18

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 19

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 20

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 21

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 22

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 23

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 24

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 25

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 26

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 27

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 28

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 29

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 30

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 31

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 32

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 33

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 34

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 35

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 36

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 37

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

przenośny prysznic bezpieczeństwa 15 litrów hughes std-38g hughes oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 38