Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Pas SAM Pelvic Sling II do unieruchomienia miednicy

SAM Pelvic Sling II to pas do unieruchomienia miednicy po złamaniach, to jedyny dostępny na rynku obwodowy pas stabilizacyjny zapewniający kontrolę siły ściskającej miednicę, którego bezpieczeństwo i skuteczność została potwierdzona przez badania. Stabilizacja miednicy jak najszybciej po wypadku znacząco ogranicza możliwość wystąpienia niebezpiecznych krwotoków wewnętrznych. 

 Cechy produktu:

 • zaprojektowany w taki sposób, aby nie wywoływać nadmiernego nacisku na miednicę, co odróżnia go od innych dostępnych produktów pozwalających na ściskanie pacjenta z nieograniczoną siłą, 
 • posiada automatycznie zatrzymującą się klamrę posiadającą ząbki, które blokują ją w sytuacji użycia zbyt dużej siły naciągu,
 • pozwala na użycie optymalnego zakresu sił wymaganych do bezpiecznego i skutecznego zamknięcia niestabilnego złamania miednicy,
 • opatentowana sprzączka Autostop nie pozwala na wywarcie siły większej niż 14,8 kg - po osiągnięciu maksymalnego ucisku słychać wyraźne kliknięcie,
 • zapobiega nadmiernemu ściśnięciu miednicy przez personel medyczny działający pod wpływem stresu może być dla pacjenta bolesne lub szkodliwe,
 • materiał przenikalny dla promieni X (z wyjątkiem 2 ząbków zaciskowych umieszczonych w klamrze),
 • zwężający się przód pasa ułatwia wykonywanie czynności medycznych takich jak: cewnikowanie moczu, radiologia interwencyjna, stabilizacja zewnętrznej i chirurgia jamy brzusznej bez zdejmowania pasa,
 • wersja cywilna.

Parametry techniczne:

 • wysokość: 14 cm,
 • szerokość: 19 cm,
 • głębokość: 9,5 cm,
 • waga: 244 - 250 g,
 • kolor: niebieski.


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: PS-301-OB-EN

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  430,00 zł

 • Brutto 464,40 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 8

Szyny Kramera - zestaw w pokrowcu

529,20 zł Cena netto: 490,00 zł

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 12

Zestaw szyn próżniowych

2112,48 zł Cena netto: 1956,00 zł

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 13

Materac próżniowy EM-10/RS

2212,77 zł Cena netto: 1799,00 zł

Warto wiedzieć

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 14

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 15

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 16

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 17

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 18

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 19

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 20

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 21

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 22

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 23

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 24

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 25

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 26

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 27

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 28

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 29

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 30

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 31

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 32

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 33

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

pas sam pelvic sling ii do unieruchomienia miednicy sprzęt ratowniczy 34