Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Drager PARAT 4720 - Kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie

Dräger PARAT® 4720 to kaptur ucieczkowy z pochłaniaczem wielogazowym ABEK P3, który przez 15 minut chroni przed szeregiem toksycznych gazów, par i pyłów przemysłowych, pozwalając bezpiecznie ewakuować się z miejsca zagrożenia. Kaptur zapewnia ochronę zarówno dróg oddechowych jak i oczu. Urządzenie jest poręczne i proste w użyciu spełniające wymagania obowiązującej normy w zakresie sprzętu oczyszczającego ucieczkowego (DIN 58647-7). 

Cechy produktu:

 • PARAT 4720 zapewnia ochronę przed szeregiem gazów, par i pyłów przemysłowych przez 15 minut, pomagając ratować życie,
 • kaptur zapewnia bardzo dobrą widoczność podczas ewakuacji dzięki szerokiemu wizjerowi z powłoką nieparującą,
 • miękkie opakowanie (ochrona przed pyłem IP5) zabezpiecza urządzenie przed działaniem czynników zewnętrznych,
 • jaskrawy kolor zwiększa widoczność,
 • kaptur bardzo dobrze dopasowuje się do różnych kształtów twarzy, a tekstylna opaska na wysokości szyi zapewnia perfekcyjną szczelność,
 • zawór wydechowy zapewnia odprowadzanie wydychanego powietrza z wnętrza kaptura,
 • urządzenie jest zabezpieczone plombą, która ulega rozerwaniu natychmiast po otwarciu obudowy,
 • zatyczka filtropochłaniacza zwalania się automatycznie, od razu po otwarciu opakowania dzięki czemu kaptur jest gotowy do użycia,
 • termin przydatności widoczny w specjalnym okienku,
 • kaptur ucieczkowy może być noszony przy pasku, na ramieniu, na zaczepie krokodylkowym albo na zaczepie paskowym.

Parametry techniczne:

 • waga: 675 g,
 • czas użycia: 15 min,
 • okres przydatności do użycia: 16 lat (wymiana pochłaniacza co 8 lat),
 • normy: DIN 58647-7, znak CE 0158, EN 14387:2004 (tylko filtr),
 • wymiary: 245 x 160 x 110 mm,
 • ochrona przed gazami: Cykloheksan (C6H12), Chlor (Cl2), Siarkowodór (H2S), Cyjanowodór (HCN), Dwutlenek siarki (SO2), Amoniak (NH3), Siarkowodór (H2S).


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Drager
 • Kod Produktu: R59421

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  1038,00 zł

 • Brutto 1276,74 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 14

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 15

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 16

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 17

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 18

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 19

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 20

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 21

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 22

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 23

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 24

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 25

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 26

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 27

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 28

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 29

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 30

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 31

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 32

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 33

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

drager parat 4720 - kaptur ucieczkowy - miękkie opakowanie drager sprzęt ratowniczy 34