Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Czujnik pyłu zawieszonego PM2.5 w powietrzu DM106A

Czujnik pyłu zawieszonego w powietrzu typ DM106A służy do pomiaru stężenia bardzo drobnych pyłów znajdujących się w powietrzu, które mogą zagrażać zdrowiu człowieka: PM1, PM2.5, PM10. Może być wykorzystany do pomiarów w mieszkaniu, domu, szkole czy zakładach pracy; dostarcza danych, które mają wpływ na poprawę warunków życia. Oprócz pyłów urządzenie mierzy także wartości stężenia lotnych związków organicznych (TVOC) oraz aldehydu mrówkowego (HCHO), a także temperaturę i wilgotność. Sygnał dźwiękowy informuje o przekroczeniu norm. Stopień zagrożenia określa kolorystyczny indeks jakości powietrza AQI. PM2.5 to cząstki o średnicy nie większej niż 2,5 μm występujące w powietrzu, według Światowej Organizacji Zdrowia to najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka rodzaj zanieczyszczeń atmosferycznych. Długotrwałe narażenie na działanie tego rodzaju pyłów może skutkować skróceniem średniej długości życia, chorobami układu oddechowego i krążenia, osłabieniem czynności płuc i wieloma innymi chorobami.

Cechy produktu:

 • pomiar stężenia: PM1, PM2.5, PM10, TVOC i HCHO,
 • niewielkie rozmiary i kompaktowa budowa powodują, że można go zabierać niemal wszędzie i skutecznie monitorować otaczający nas stan powietrza,
 • interfejs użytkownika w języku polskim,
 • zasilanie akumulatorowe: akumulator litowo-jonowy, który jest ładowany przy pomocy kabla USB bezpośrednio z komputera lub przy pomocy adaptera z sieci 230V,
 • działa w oparciu o wbudowane trzy rodzaje czujników: laserowy, elektrochemiczny i półprzewodnikowy,
 • wentylator zasysa powietrze przez wlot powietrza, a sensor cząstek dokonuje pomiaru układem laserowym,
 • do wykrywania cząstek w zakresie stężeń od 0 µg/m3 do 999 µg/m3 wykorzystuje się metodę rozpraszania światła: cząsteczka zanieczyszczenia podczas przeciągania jej przez komorę detekcji zasłania laserowe źródło światła, co jest rejestrowane przez detektor i na tej podstawie obliczane jest stężenie pyłu, 
 • wysokiej jakości czujnik laserowy jest kalibrowany w procesie produkcyjnym,
 • urządzenie mobilne umożliwia pomiary stanu powietrza w każdym miejscu bez konieczności podłączania zasilania i dodatkowych kabli,
 • posiada duży 2,8 calowy kolorowy wyświetlacz LCD, który pokazuje jakość powietrza wyrażoną w µg/m3 i mg/m3, wyświetla pomiary TVOC i HCHO oraz sygnalizuje jakość powietrza w formie odpowiednich komunikatów słownych oraz wartości indeksu AQI,
 • posiada również możliwość ustawienia aktualnej daty i godziny,
 • aby uruchomić urządzenie wystarczy wcisnąć przycisk umieszczony pod wyświetlaczem LCD przez 2-3 sekundy. Optymalny pomiar można uzyskać po około 5-10 minutach od uruchomienia czujnika ze względu na stabilizację otoczenia. Czujnik podczas pomiaru powinien być unieruchomiony,

Parametry techniczne:

 • typ sensora pyłów: laserowy- wbudowany,
 • zakres pomiaru stężenia pyłów PM2,5: od 0 do 999 µg/m3 +/- 10%,
 • zakres pomiaru stężenia pyłów PM10: od 0 do 999 µg/m3 +/- 10%,
 • zakres pomiaru stężenia pyłów PM1: od 0 do 999 µg/m3 +/- 10%,
 • czas odpowiedzi: 3 sekundy,
 • zakres pomiaru stężenia TVOC: od 0 do 9,999 mg/m3 +/- 10%,
 • zakres pomiaru stężenia HCHO: od 0 do 1,999 mg/m3 +/- 10%,
 • zakres pomiaru temperatury: od -20 do 70°C +/- 3°C,
 • zakres pomiaru wilgotności względnej powietrza: od 20 do 90% +/- 10%,
 • zakres temperatur pracy detekcji: od -10 do 45°C,
 • zakres dopuszczalnego ciśnienia przy pracy urządzenia: od 86 do 106 kPa,
 • zakres wilgotności względnej powietrza: od 20 do 85%,
 • zasilanie: 5 VDC (USB), 1000 mA,
 • pojemność akumulatora: 2200 mAh,
 • wymiary zewnętrzne: 162 x 70 x 43 mm,
 • masa: 220g.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: LAB-EL
 • Kod Produktu: LB-DM106A

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  390,00 zł

 • Brutto 479,70 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 11

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 12

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 13

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 14

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 15

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 16

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 17

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 18

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 19

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 20

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 21

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 22

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 23

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 24

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 25

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 26

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 27

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 28

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 29

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 30

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

czujnik pyłu zawieszonego pm2.5 w powietrzu dm106a lab-el detektory gazów 31