Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Kapsuła do AED Rotaid podgrzewana z alarmem 11996-000450

DOSTĘPNY W 24H

Kapsuła AED Rotaid Solid Heat Alarmed to wzmocniony model kapsuły Rotaid, wzbogacony o system podgrzewania, dzięki czemu defibrylator AED może być przechowywany w warunkach zewnętrznych. Wersja z alarmem dźwiękowym. Kapsuła służy do przechowywaniu defibrylatorów AED w bezpieczny i widoczny sposób. Zastosowanie wytrzymałego tworzywa HDPE oraz poliwęglanowej obudowy zabezpiecza defibrylator przed kurzem, wilgocią oraz zniszczeniami mechanicznymi. Kapsuła doskonała do zastosowania z defibrylatorami AED LIFEPAK 1000 oraz LIFEPAK CR2.

Cechy produktu:

 • dzięki niebanalnemu wyglądowi kapsuła bardzo dobrze komunikuje o miejscu, w którym znajduje się defibrylator AED,
 • otwarcie następuje przez odkręcenie zewnętrznej pokrywy,
 • wbudowany alarm dźwiękowy uruchamia się po otworzeniu kapsuły. Zadaniem alarmu jest informowanie o zdarzeniu w pomieszczeniu lub próbie nieuzasadnionego otworzenia kapsuły,
 • kapsuła do defibrylatorów Solid Plus Heat jest doskonale zaprojektowanym elementem programu PAD (Publicznego Dostępu do Defibrylacji),
 • model Rotaid z ogrzewaniem zapewnia ochronę AED w skrajnie niskich temperaturach (do -25 stopni C). Moduł grzewczy uruchamia się automatycznie, kiedy temperatura otoczenia spadnie poniżej 5 st. C,
 • wzmocniona obudowa zapewnia doskonałą ochronę przed pyłem oraz wilgocią,
 • szafka wyposażona jest w kabel, wymagający podłączenia do sieci 230V,
 • polecany jest w sytuacji ulokowania defibrylatora AED w miejscach narażanych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych,
 • specjalny filtr, który chroni szafkę przed promieniami UV, nagrzewaniem, odbarwianiem,
 • łatwość montażu, możliwość zawieszenia, dzięki uchwytowi ze stali nierdzewnej.

Parametry techniczne:

 • materiał: tworzywo HDPE,
 • wymiary: 48 cm x 48 cm x 18 cm,
 • waga: 1,7 kg,
 • odporność: IP 55,
 • wymagane podłączenie do sieci: 230V,
 • montaż: kołki rozporowe (w zestawie),
 • zasilanie alarmu: dwie baterie AAA.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: 11996-000450

 • Dostępność:
  48 godzin
 • Cena netto:
  2357,00 zł

 • Brutto 2899,11 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 28

Warto wiedzieć

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 29

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 30

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 31

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 32

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 33

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 34

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 35

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 36

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 37

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 38

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 39

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 40

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 41

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 42

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 43

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 44

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 45

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 46

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 47

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

kapsuła do do defibrylatorów aed rotaid podgrzewana z alarmem defibrylatory aed i akcesoria do defibrylatorów 48

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia.