Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Ciśnieniomierz naramienny KARDIO-TEST MEDICAL KTB-02 z zasilaczem

Ciśnieniomierz naramienny KARDIO-TEST MEDICAL KTB-02 z zasilaczem to nowoczesny ciśnieniomierz elektroniczny, w którym zastosowano oscylometryczną metodę pomiaru.Charakteryzuje się wykonaniem dokładnego pomiaru  dokonywanych metodą osłuchową za pomocą sfigmomanometrów mechanicznych (ciśnieniomierzy lekarskich) przez wykwalifikowany personel medyczny.

Cechy produktu :

 • szybki i bardzo dokładny pomiar,
 • całkowicie automatyczny, prosty pomiar na ramieniu za pomocą jednego przycisku,
 • wykrywa objawy arytmii serca (IHB),
 • wskaźnik poziomu ciśnienia krwi wg klasyfikacji WHO,
 • duży wyświetlacz cyfrowy 55 x 67 mm pokazujący czytelne wyniki,
 • standardowy mankiet: 22 - 32 cm,
 • funkcja wyświetlania daty i godziny pomiaru,
 • zasilacz sieciowy USB.

  Parametry techniczne :
 • ciśnieniomierz,
 • mankiet,
 • etui,
 • 4 baterie "AAA",
 • zasilacz sieciowy USB,
 • dzienniczek pomiarowy,
 • instrukcja obsługi w języku polskim,
 • gwarancja 24 miesiące.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: TECH-MED
 • Kod Produktu: KARDIO-TEST MEDICAL KTB-02 z zasilaczem

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  87,00 zł

 • Brutto 93,96 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Warto wiedzieć

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 7

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 8

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 9

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 10

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 11

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 12

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 13

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 14

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 15

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 16

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 17

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 18

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 19

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 20

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 21

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 22

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 23

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 24

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 25

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 26

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

ciśnieniomierz naramienny kardio-test medical ktb-02 z zasilaczem tech-med ciśnieniomierze 27