Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Deska ortopedyczna BaXstrap

 • deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 2

Deska ortopedyczna BaXstrap służy do udzielania pierwszej pomocy w przypadku różnego rodzaju urazów kręgosłupa, zapewnia bezpieczne i wygodne unieruchomienie pacjenta, a dzięki swojej niskiej wadze i dużej sztywności poprawia komfort pracy ratowników. Deska została wykonana z bardzo trwałych materiałów dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdych warunkach.

Cechy produktu:

 • wysoka jakość i trwałość deski, która została wykonana z włókna węglowego dzięki czemu jest bardzo lekka ale też pozostaje całkowicie sztywna nawet przy masie pacjenta do 110 kg,
 • może być używana we wszystkich warunkach środowiskowych i można ją łatwo przechowywać podczas transportu,
 • wygoda w użytkowaniu dla personelu dzięki niskiej wadze i 14 wygodnym dużym uchwytom ułatwiającym łatwy dostęp i wygodę nawet w przypadku stosowania dużych rękawiczek,
 • wyjątkowy kształt otulający pacjenta jednocześnie zapewnia właściwe unieruchomienie,
 • bezszwowy odlew sprawia, że deska jest łatwa do czyszczenia i do użytkowania,
 • wyposażona w 12 wtopionych bolców do mocowania pasów,  
 • ergonomiczna budowa zapewnia optymalne działanie zarówno dla pacjentów i ratowników,
 • stanowi element systemu unieruchomienia firmy Laerdal, razem z kołnierzami Stifneck Select oraz produktami Pedi-Pad, Speedblocks i HeadBed II. Połączenie tych produktów zapewnia pełnie unieruchomienie pacjentów, 
 • specjalne uchwyty do paska deski ortopedycznej BaXstrap dla dzieci eliminują potrzebę stosowania rozwiązań doraźnych, na przykład ręczników, do wypełnienia przerwy między pacjentem a paskiem, 
 • możliwość wykonania badań techniką rentgenowską, TK oraz MR bez zdejmowania i przemieszczania pacjenta,
 • produkt nie zawiera lateksu.

Parametry techniczne:

 • wymiary: długość 1830 mm (±40 mm), szerokość 406 mm (±13 mm), grubość 58 mm (±13 mm),
 • masa: 6,2 kg,
 • szerokość uchwytu: 5 cm,
 • długość uchwytu: 13,3 cm,
 • minimalna przestrzeń do przechowywania 2 desek: około 10 cm,
 • pręty wykonane z włókna węglowego,
 • posiada oznaczenie CE,
 • temperatura podczas pracy i przechowywania: -18°C do 43°C, 
 • gwarancja: 5 lat,

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 982500

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  1300,00 zł

 • Brutto 1404,00 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 11

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 12

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 13

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 14

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 15

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 16

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 17

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 18

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 19

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 20

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 21

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 22

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 23

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 24

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 25

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 26

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 27

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 28

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 29

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 30

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

deska ortopedyczna baxstrap laerdal sprzęt ratowniczy 31