• materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 2

Materac próżniowy EM-10/RS służy do bezpiecznej stabilizacji i transportowania pacjenta w wymaganym położeniu, wykonany jest z wysokiej jakości materiałów pokrytych z obu stron powłoką z PVC. Wypełnienie z granulatu umieszczone jest w 12 osobnych komorach, aby uniemożliwić przesuwanie się wypełniania pod ciężarem pacjenta. Plastikowe wzmocnienie umieszczone w części biodrowej umożliwia obniżenie pojemności/przepustowości wypełnienia i całkowitej wagi.

Cechy produktu:

 • dostosowuje się do kształtu ciała każdego pacjenta,
 • sprzęt wielokrotnego użytku,
 • część materaca to ochronne podłoże przytwierdzone do niego, wyposażone w 8 uchwytów i 3 pasy,
 • konstrukcja komorowa, zwiększa bezpieczeństwo podczas transportu oraz zapewnia właściwe unieruchomienie poszkodowanego,
 • łatwy i szybki w użyciu,
 • przenikalny dla promieni X,
 • łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji,
 • nie absorbuje zabrudzeń i wydzielin,
 • stosowany w szerokiej skali temperatur,
 • zapewnia izolację termiczną,
 • niska waga.

Parametry techniczne:

 • wymiary: 85 cm x 200 cm
 • waga: 5,5 kg

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry

Materac próżniowy EM-10/RS

 • Producent: BoxMet Medical
 • Kod Produktu: EM-10/RS
 • Dostępność: do 7 dni
 • Cena netto:
  1799,00 zł

 • Brutto 2212,77 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 3

Szyny Kramera - zestaw w pokrowcu

529,20 zł Cena netto: 490,00 zł

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 4

Nosze płachtowe na stelażu aluminiowym YDC-1A10

561,60 zł Cena netto: 520,00 zł

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 8

Zestaw szyn próżniowych

2112,48 zł Cena netto: 1956,00 zł

Warto wiedzieć

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 9

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 10

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 11

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 12

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 13

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 14

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 15

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 16

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 17

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 18

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 19

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 20

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 21

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 22

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 23

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 24

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 25

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 26

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 27

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 28

Dlaczego warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

Czy poznałeś już siedem powodów, dla których warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

materac próżniowy em-10/rs boxmet medical sprzęt ratowniczy 29