Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Kołnierze usztywniające Laerdal Stifneck- rozmiar do wyboru

Kołnierze Laerdal Stifneck służą do usztywnienia szyjnego odcinka kręgosłupa bez nadmiernego wyprostu szyi i ograniczenia dostępu do dróg oddechowych. Duży otwór tchawiczy pozwala na swobodne sprawdzanie tętna pacjenta oraz prowadzenia zabiegów udrażniających drogi oddechowe. Do wyboru różne rozmiary kołnierzy dzięki czemu można je dostosować do każdego. Kołnierze Laerdal Stifneck są znane i cenione na całym świecie.

Cechy produktu:

 • w celu zapobiegania urazom kręgosłupa konieczne jest szybkie zastosowanie odpowiedniego kołnierza, dostępne cztery rozmiary dla dorosłych i dwa dla dzieci,
 • modele pediatryczne zostały zaprojektowane z uwzględnieniem anatomii dzieci, dodatkowo w tylnej części posiadają duży otwór ułatwiający dokonywanie czynności medycznych,
 • kołnierze zostały oznaczone kolorami dzięki którym można łatwo dobrać prawidłową wielkość dla każdego pacjenta,
 • dokładny dobór odpowiedniego rozmiaru kołnierza także metodą pomiaru palcami,
 • kołnierze są przechowywane w formie płaskiej, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca,
 • mogą być stosowane w czasie badań rezonansem magnetycznym i TK, przepuszczalne dla promieni rentgenowskich, 
 • bardzo wysoka jakość wykonania gwarantuje trwałość,
 • nie zawierają lateksu przez minimalizują ryzyko alergii,

Zestaw zawiera:

 • 1 szt. - kołnierz w wybranym rozmiarze.

Informacje zamówieniowe:

 • 98060033 - kołnierz dla dosrosłych rozmiar Tall 
 • 98050033 - kołnierz dla dosrosłych rozmiar Regular
 • 98040033 - kołnierz dla dosrosłych rozmiar Short
 • 98030033 - kołnierz dla dosrosłych rozmiar No-neck
 • 98020033 - kołnierz dla dzieci rozmiar Pediatric
 • 98010033 - kołnierz dla dzieci rozmiar Baby No-neck 

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 98060033

 • Dostępność:
  do 14 dni
 • Cena netto:
  45,92 zł

 • Brutto 49,59 zł

Dostępne opcje


Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 17

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 18

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 19

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 20

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 21

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 22

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 23

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 24

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 25

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 26

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 27

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 28

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 29

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 30

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 31

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 32

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 33

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 34

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 35

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 36

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

kołnierze usztywniające laerdal stifneck- rozmiar do wyboru laerdal sprzęt ratowniczy 37