Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Płuczka do oczu Cederroth Eye Wash 500 ml z uchwytem ściennym REF 7251- 7200

PROMOCJA -11%
OKAZJA
DOSTĘPNY W 24H

Zestaw do płukania oka: Płuczka do oczu Cederroth REF 7251 o pojemności 500 ml z uchwytem ściennym Cederroth 7200 to praktyczne rozwiązanie do przechowywania płynów do płukania oka. Idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie może dojść do zaprószenia lub ochlapania oczu niebezpiecznymi substancjami. Oprócz wypłukiwania ciał stałych oraz rozcieńczania i wypłukiwania niebezpiecznej substancji roztwór Cederroth neutralizuje wpływ na zasad i kwasów. Płukanki do oczu na wieszakach zaleca się montować w laboratoriach, magazynach chemicznych, zakładach przemysłowych również przy oczomyjkach, które są zasilane bieżącą wodą. Duże znaczenie ma rozpoczęcie płukania oka w pierwszych sekundach po wypadku, płukanka Cederroth zapewnia obfity strumień roztworu, końcówka w kształcie wanienki zapewnia kierowanie go prosto do oka bez rozlewania na boki, jednocześnie pomagając utrzymać płukane oko otwartym.  

Cechy produktu:

 • uchwyt ścienny zapewnia umieszczenie butelki do płukania oka w określonym i znanym przez wszystkich miejscu,
 • butelka pozostaje zatrzaśnięta w uchwycie, a wyjęcie jej powoduje automatyczne otwarcie - natychmiast można rozpocząć płukanie oka,
 • szybkie użycie roztworu płukanki zwiększa szansę uratowania oka,
 • płukanka do oczu Cederroth neutralizuje wartość pH w oku. Roztwór neutralizuje kwasy i zasady, co przynosi szybszy efekt niż w przypadku zwykłego roztworu soli kuchennej. Oddziaływanie jest silniejsze w przypadku zasad niż kwasów,
 • ergonomiczny kształt opakowania i znakomite właściwości płuczące,
 • butelki łatwe w użyciu, posiadają dopasowaną do oka końcówkę do płukania dającą obfity strumień roztworu,
 • wanienka z korkiem chroniącym od kurzu. Zintegrowany korek utrzymuje wanienkę w czystości. Korek umieszczony w uchwycie,
 • wyroby medyczne oznakowane znakiem CE.

Zestaw zawiera:

 • 1 szt.- 500 ml sterylnego roztworu izotonicznego soli fizjologicznej bez konserwantów, jednokrotnego użytku,
 • 1 szt.- uchwyt ścienny Cederroth 7200.

Parametry techniczne:

 • Wymiary płukanki: Ø 6,6 x 23,5 cm,
 • Pojemność: 1 x 500 ml,
 • Przydatność do użycia: 5 lat.


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Cederroth
 • Kod Produktu: 7251-7200

 • Dostępność:
  48 godzin

  Cena netto:
  89,99 zł

  99,99 zł

 • Brutto: 110,69 zł
 • 122,99 zł
 • Cena netto w ostatnich 30 dniach: 99,99 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 16

Warto wiedzieć

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 17

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 18

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 19

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 20

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 21

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 22

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 23

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 24

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 25

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 26

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 27

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 28

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 29

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 30

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 31

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 32

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 33

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 34

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 35

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

płuczka do oczu cederroth eye wash 500 ml z uchwytem ściennym ref 7251-7200 cederroth płuczki do oczu 36

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia.