Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Apteczka ścienna metalowa Cederroth First Aid Cabinet REF 290900

DOSTĘPNY W 24H

Cederroth First Aid Cabinet REF 290900 to duża przemysłowa apteczka pierwszej pomocy w metalowej szafce. Apteczka ścienna z podwójnymi drzwiczkami nadaje się szczególnie na stanowiskach pracy, które są narażone na intensywne działanie zanieczyszczeń, zapylenia lub wilgoci, polecana do dużych zakładów przemysłowych. Odpowiednia w miejscach, w których istnieją powody, aby zapewnić szerszy zakres środków pierwszej pomocy. Apteczka ma unikalną wzmocnioną konstrukcję, blaszana obudowa posiada podwójne drzwiczki, dzielące apteczkę na dwie części. Część zewnętrzna to apteczka pierwszej pomocy z łatwo dostępnym wyposażeniem, tę część dodatkowo przed zapyleniem i wilgocią chronią drzwiczki z pleksi. Dalej znajduje się zamykana na klucz część wewnętrzna, która mieści w sobie dużą porcję artykułów stanowiących uzupełnienie apteczki.

Cechy produktu: 

 • podzielona na dwie części: panel apteczki i wewnętrzną szafkę na uzupełnienia,
 • czytelne kolorowe ilustracje instrukcje wydrukowane na opakowaniach,
 • przejrzysty rozkład środków pierwszej pomocy,
 • solidna obudowa,
 • bardzo bogate wyposażenie, 
 • łatwy system uzupełniania zużytych elementów,
 • zawartość odseparowana od zewnętrznych czynników takich jak brud, kurz czy wilgoć.

Zestaw zawiera:

Parametry techniczne:

 • wymiary: 38 x 58 x 17 cm,
 • waga: 9240 g,
 • szafka wykonana z metalu a drzwi zewnętrzne z pleksi.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Cederroth
 • Kod Produktu: 290900

 • Dostępność:
  48 godzin
 • Cena netto:
  1948,52 zł

 • Brutto 2104,40 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 22

Warto wiedzieć

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 23

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 24

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 25

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 26

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 27

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 28

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 29

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 30

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 31

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 32

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 33

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 34

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 35

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 36

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 37

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 38

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 39

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 40

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 41

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

apteczka ścienna metalowa cederroth first aid cabinet ref 290900 cederroth apteczki ścienne 42

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia.