Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Opatrunek wentylowy, zastawkowy Ashermana ACS

 • opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 2

Opatrunek wentylowy Ashermana ACS przeznaczony jest do opatrywania ran postrzałowych czy kłutych w obrębie klatki piersiowej. Produkt zapakowany w jałowe opakowanie, w którym znajduje się także gazik do oczyszczenia i osuszenia rany. Dzięki zastosowaniu jednokierunkowej zastawki umieszczonej w centralnej części okręgu opatrunek skutecznie zapobiega powstaniu odmy prężnej.

Cechy produktu:

 • dedykowany do doraźnego opatrywania ran kłutych i postrzałowych w warunkach polowych,
 • zastawka zapobiega przedostawaniu się powietrza do rany i tym samym redukuje ryzyko wystąpienia odmy prężnej.
 • może być używany zarówno przez profesjonalnych ratowników jak i przez osoby bez przeszkolenia,
 • w zestawie gazik do oczyszczenia rany,
 • okrągły kształt ułatwia aplikację w rejonie klatki piersiowej,

Parametry techniczne:

 • średnica: 14 cm.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: MW-1000

 • Dostępność:
  Brak w magazynie
 • Cena netto:
  55,60 zł

 • Brutto 60,05 zł
Produkt na specjalne zamówienie Skontaktuj się z nami w sprawie dostępności.

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 6

Staza Taktyczna Wojskowa Opaska uciskowa FullStop

172,64 zł Cena netto: 159,85 zł

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 7

Opatrunek hemostatyczny chitogaza XR PRO

268,92 zł Cena netto: 249,00 zł

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 8

Opaska uciskowa, staza taktyczna BLACK FRONT

103,14 zł Cena netto: 95,50 zł

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 9

Opatrunek wentylowy Black Front Chest Seal Vented

64,80 zł Cena netto: 60,00 zł

Warto wiedzieć

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 10

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 11

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 12

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 13

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 14

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 15

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 16

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 17

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 18

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 19

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 20

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 21

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 22

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 23

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 24

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 25

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 26

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 27

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 28

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

opatrunek wentylowy, zastawkowy ashermana acs ratownictwo taktyczne 29

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.