ChitoGaza XP PRO to najnowszej generacji opatrunek hemostatyczny przeznaczony do tamowania krwotoków o średniej i dużej intensywności zawierającym Chitosan, który jest złożonym wodorowęglanem biodegradowalnym pozyskiwanym z chityny morskich zwierząt. Cząsteczki chitosanu o dodatnim ładunku łączą się z ujemnie naładowanymi erytrocytami i trombocytami tworząc (w ciągu 3 minut) pseudo skrzep, który szybko łączy się z tkankami zamykając miejsce krwawienia. ChitoGaza XP PRO jest jedynym opatrunkiem koagulacyjnym na rynku, posiadającym oznaczenie CE o udokumentowanym laboratoryjnie działaniu bakteriostatycznym.

Cechy produktu:

 • neutralizuje szczepy bakterii: metycylinooporne (MRSA), wankomycynooporne (VRF) i Acinetobacter Baumanni, które są niezwykle niebezpieczne i oporne na powszechnie stosowane antybiotyki i powodują znaczne ryzyko nawet w warunkach szpitalnych,
 • badania In vitro chitosanu oraz oddziaływania na składniki krwi wykazały, że chitosan może aktywować wiązanie płytek krwi, co powoduje tworzenie skrzepu poza normalną kaskadą krzepnięcia krwi. Producent dokumentuje wyniki testów in-vitro na etykiecie każdego opakowania,
 • przeznaczony do stosowania na rany krwotoczne odniesione na polach bitwy gdzie zabezpiecza przed krwotokiem i zapobiega zakażaniom,
 • nie zawiera środków inicjujących naturalne krzepnięcie,
 • łagodzi ryzyko tworzenia się czopów zatorowych,
 • łatwa apliakacja i późniejsze usunięcie z rany,
 • nie wywołuje reakcji egzotermicznej,
 • dopuszczalny czas pozostania w ranie do 48 godzin,
 • nie zwiera granulek, proszków a jego powierzchnia bardzo dobrze przylega do rany,
 • 5 lata okresu przydatności, nie wymaga szczególnych warunków przechowywania.

Opatrunek hemostatyczny chitogaza XR PRO

 • Kod Produktu: HS-1004
 • Dostępność: 48 godzin
 • Cena netto:
  249,00 zł

 • Brutto 268,92 zł

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

 Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


.