Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

System kompresji klatki piersiowej LUCAS 3 kat. 99576-000075

DOSTĘPNY W 24H

System kompresji klatki piersiowej LUCAS jest przenośnym urządzeniem pozwalającym przezwyciężyć problemy związane z ręcznymi uciskami klatki piersiowej podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Urządzenie LUCAS pomaga ratownikom skutecznie dostarczać w sposób spójny i ciągły uciski klatki piersiowej zgodnie z wytycznymi American Heart Association (AHA) i Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC). LUCAS 3 znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach i okolicznościach: na miejscu zdarzenia, podczas przenoszenia pacjenta lub transportowania go w ruchu ulicznym czy drogą powietrzną ale też w szpitalach i pracowniach kardiologii interwencyjnej.

Cechy produktu:

 • system kompresji klatki piersiowej LUCAS jest wskazany do stosowania w celu wykonywania zewnętrznych ucisków klatki piersiowej w przypadku ostrego zatrzymania krążenia, definiowanego jako brak spontanicznego oddechu, tętna i przytomności,
 • należy korzystać z urządzenia LUCAS tylko w przypadkach, gdy istnieje prawdopodobieństwo, że uciski klatki piersiowej pomogą pacjentowi,
 • wykonuje wysokiej jakości uciśnięcia za każdym razem, kiedy RKO jest przeprowadzana na miejscu wypadku, podczas przenoszenia pacjenta, w czasie transportu,
 • odciąża członków zespołu ratownictwa, umożliwiając im wykonywanie innych czynności ratujących życie.
 • wykonywanie manualnej RKO w czasie transportowania pacjenta to trudne i czasami niebezpieczne zadanie dla personelu ratowniczego dlatego LUCAS w takiej sytuacji okazuje się bardzo pomocny,
 • LUCAS pomaga personelowi ratowniczemu przezwyciężyć zmęczenie, wykonując zgodną z wytycznymi RKO przez wiele godzin, jeśli jest taka konieczność.
 • wykonywanie RKO o wysokiej jakości jest kluczowe dla zdrowia pacjentów. Dzięki swojej konstrukcji z deską pod plecy i tłokiem z przyssawką LUCAS dostarcza wysokiej jakości RKO. 

Zestaw zawiera:

 • twardy plecak,
 • deska pod plecy,
 • podkładka stabilizująca głowę, 
 • pasy do mocowania rąk pacjenta do urządzenia LUCAS,
 • bateria, 
 • instrukcja obsługi w języku polskim,
 • 2 szt. - zapasowe przyssawki,
 • kabel DC,
 • zasilacz AC,
 • szkolenie z obsługi.

Parametry techniczne:

 • wymiary urządzenia po złożeniu: 56 x 52 x 24 cm,
 • wymiary urządzenia przechowywanego w plecaku: 58 x 33 x 26 cm,
 • wymiary akumulatora: 13,0 x 8,8 x 5,7 cm,
 • waga urządzenia z akumulatorem (bez pasów): 8 kg,
 • waga akumulatora: 0,6 kg,
 • cienka i lekka deska pod plecy (15 mm i 1,1 kg).

Specyfikacje środowiskowe urządzenia

 • temperatura eksploatacyjna: od 0°C do +40°C; -20°C przez 1 godzinę po przechowywaniu w temperaturze pokojowej,
 • temperatura przechowywania: od -20°C do +70°C,
 • wilgotność względna: Od 5% do 98%, bez kondensacji,
 • klasyfikacja IP urządzenia (IEC 60529): IP43,
 • prąd wejściowy: 12–28 V DC,
 • ciśnienie atmosferyczne: 62–107 kPa / od 1253 do 13 000 stóp / (od -382 do 4000 m).

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Stryker
 • Kod Produktu: 99576-000075

 • Dostępność:
  48 godzin

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 24

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 25

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 26

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 27

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 28

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 29

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 30

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 31

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 32

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 33

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 34

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 35

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 36

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 37

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 38

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 39

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 40

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 41

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 42

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 43

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

system kompresji klatki piersiowej lucas 3 stryker sprzęt ratowniczy 44