Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Ssak elektryczny Laerdal Suction Unit Serres (LSU) 78003057

 Ssak elektryczny Laerdal Suction Unit Serres (LSU) to przenośne, niezwykle skuteczne urządzenie które pozwala optymalnie przygotować pacjenta do dalszych zabiegów ratowniczych w nagłych sytuacjach. Pomimo solidnej konstrukcji LSU jest lekki i łatwy w obsłudze, można go łatwo przenosić i stosować: w karetce, szpitalu, a także w terenie - podczas prowadzenia działań ratowniczych. Specjalne zaczepy pozwalają zamocować go na ścianie w pomieszczeniu lub w karetce. Zaczepy zapewniają jednocześnie zasilanie, dzięki czemu ssak po odłożeniu na nie od razu zaczyna się ładować. 

Cechy produktu:

 • LSU Serres: model z wielorazowym zbiornikiem i jednorazową wkładką pozwalającą uniknąć kontaktu z zanieczyszczeniami.
 • wysoka wydajność: LSU osiąga maksymalny przepływ na poziomie 25l/min przy 500+ mmHg, osiągając wyniki przewyższające  międzynarodowe standardy.
 • prosta, intuicyjna obsługa oraz lekka konstrukcja umożliwia przenoszenie w jednej ręce oraz szybki montaż i demontaż,
 • czytelny panel kontrolny, wyświetlacz LED na bieżąco wskazuje poziomy ssania, naładowania baterii i inne informacje. Funkcję ssania do odsysania dzieci i niemowląt oznaczono kolorem jasnoniebieskim, 
 • czas pracy na baterii wynosi ok. 45 minut (swobodny przepływ). Ssak ładuje się automatycznie po odłożeniu na zaczepy, już po trzech godzinach ładowania osiąga 80%,
 • zbudowany z materiałów najwyższej jakości gwarantuje trwałość urządzenia, 
 • prosty w obsłudze, sterowanie odbywa się za pośrednictwem jednego dużego pokrętła dzięki któremu ssak może być obsługiwany w rękawicach,
 • wyświetlacz diodowy pozwalający na korzystanie ze urządzenia w ciągu dnia i w nocy, czytelny panel kontrolny przekazuje dane o najważniejszych parametrach pracy,
 • zmienne podciśnienie pozwala na wybór jednej z 5 najczęściej używanych wartości siły ssania, odpowiedniej dla danej sytuacji i stanu pacjenta,
 • bardzo cichy podczas pracy, poziomy hałasu przy 80 mmHg: 48 dBA i 500+ mmHg: 56 dBA (swobodny przepływ powietrza),
 • urządzenie posiada program autodiagnostyki dzięki, któremu zawsze można mieć pewność, że zadziała w razie potrzeby, 

Zestaw zawiera:

 • jednostka ssąca,
 • worek do odsysania i pojemnik Serres,
 • rurki próżniowe,
 • akumulator NiMH,
 • kabel zasilający,
 • kabel AC i DC,
 • wskazówki dotyczące zastosowania.

Parametry techniczne:

 • wymiary: 315 mm x 330 mm x 160 mm
 • możliwość zamocowania i ładowania ssaka w karetce i na ścianie (zaczep z zasilaniem),
 • wbudowany zasilacz prądu stałego i zmiennego umożliwia ładowanie akumulatora i zasilanie ssaka z wielu źródeł,
 • spełnia normę IP34D i może być używany nawet podczas ulewnego deszczu,
 • filtr Serres filtruje aerozole poniżej 0.4μm,
 • nie zawiera lateksu,
 • akumulator, NiMH, 12 VDC 2 Ah (wymiana baterii nie wymaga narzędzi),
 • czas pracy akumulatora: około 45 minut,
 • waga 4kg (wraz z baterią),
 • 5 lat ograniczonej gwarancji (bez zbiorników, systemów przewodów i baterii).


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 78003057

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  6216,00 zł

 • Brutto 6713,28 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 16

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 17

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 18

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 19

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 20

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 21

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 22

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 23

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 24

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 25

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 26

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 27

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 28

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 29

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 30

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 31

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 32

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 33

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 34

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 35

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

ssak elektryczny laerdal suction unit serres (lsu) 78003057 laerdal sprzęt ratowniczy 36