Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Koncentrator tlenu OxyFlow 5L Gess

Stacjonarny koncentrator tlenu OxyFlow 5litrów to urządzenie, które samodzielnie wytwarza tlen z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Oxyflow może być używany zarówno w szpitalach, klinikach i innych placówkach zdrowotnych jak też w prywatnych mieszkaniach i placówkach nie związanych bezpośrednio ze służbą zdrowia. Urządzenie zostało wyposażane w wiele systemów zapewniających niezwykle wydają i ciągłą prace oraz wysoki poziom czystości wytwarzanego tlenu. Wskazaniem do prowadzania tlenoterapii przy użyciu koncentratora tlenu są wszystkie choroby i schorzenia, przy których mamy do czynienia z niewydolnością oddechową, obturacyjną chorobą płuc, mukowiscydozą oraz astmą. Zalecany jest także w procesie łagodzenie alergii oddechowych oraz podczas leczenia zaburzeń psychicznych i depresji. Wspomaga leczenie bezsenności i przewlekłego stresu. W ostatnim czasie koncentratory tlenu z powodzeniem wykorzystywano do leczenia objawów chorobowych i powikłań koronawirusa. 

Cechy produkty:

 • technologia PSA, dzięki której koncentrator samodzielnie oddziela tlen z powietrza absorbując przy tym azot, dzięki czemu tlen medyczny, który wytwarza koncentrator tlenu OxyFlow, jest wolny od zanieczyszczeń, wysoko skoncentrowany, świeży i naturalny,
 • wyposażony w potrójny filtr oczyszczania powietrza wychwytujący drobne zanieczyszczenia,
 • wbudowany nawilżacz nawilża tlen medyczny tak aby był lepiej przyswajalny przez osobę poddaną tlenoterapii,
 • cicha praca, umożliwiająca korzystanie z urządzenia podczas oglądania telewizji a nawet podczas snu,
 • przystosowany do pracy w trybie ciągłym- 24 godziny na dobę,
 • efektywna i wydajna praca, pozwala dostarczyć 5 litrów tlenu na minutę,
 • nowoczesny, trwały i niezawodny kompresor bezolejowy, zapewniający nawet do 10% oszczędności energii,
 • wyposażony w inteligentny alarm sygnalizujący wysokie lub niskie ciśnienie, czystość tlenu, temperaturę,
 • w zestawie niezbędne akcesoria: nawilżacz w formie butelki, wąsy tlenowe,
 • duży czytelny ekran LCD ułatwia obsługę koncentratora.

Stężenie tlenu przy odpowiednich wartościach przepływu to:

 • do 96% przy 0,5l- 3l / min,
 • do 85% przy 4l / min,
 • do 81% przy 5l / min,

Parametry techniczne:

 • czystość tlenu: >93%, 
 • maksymalne stężenie tlenu: 96%, 
 • zakres przepływu: 0-5 l, 
 • maksymalny przepływ: 5 l na minutę,
 • poziom hałasu: około 54 dB, 
 • waga: 19 kg, 
 • pobór mocy: 320 W, 
 • ciągły czas pracy: 10 000 godzin* - warunki laboratoryjne, 
 • wymiary opakowania: 380 x 325 x 590 m, 
 • zasilanie: sieciowe, napięcie 220V/110V,
 • ciśnienie wyjściowe: 30~80kPa.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: ADP-OXY-5

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  2170,00 zł

 • Brutto 2343,60 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 9

Koncentrator tlenu OxyFlow 10L Gess

5184,00 zł Cena netto: 4800,00 zł

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 10

Inhalator kompresorowy GESS Oliwia 2

98,28 zł Cena netto: 91,00 zł

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 11

Inhalator kompresorowy TM-NEB PRO TECH-MED

128,52 zł Cena netto: 119,00 zł

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 12

Oczyszczacz powietrza TM-AIR 27 TECH-MED

565,80 zł Cena netto: 460,00 zł

Warto wiedzieć

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 13

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 14

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 15

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 16

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 17

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 18

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 19

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 20

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 21

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 22

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 23

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 24

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 25

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 26

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 27

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 28

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 29

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 30

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 31

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 32

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

koncentrator tlenu oxyflow 5l gess sprzęt medyczny 33