Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Rzutka ratunkowa standardowa- różne rozmiary liny

 • rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 2

Rzutka ratunkowa to urządzenie umożliwiające holowanie osoby poszkodowanej z łodzi oraz z lądu. Rzutka składa się z worka wypełnionego pianką wypornościową, do którego przymocowano nietonącą linkę z zaczepem. Całość można przymocować do burty łodzi lub w innym miejscu w zależności od sytuacji. Rzutkę należy szybkim i zdecydowanym ruchem wyrzucić w stronę osoby potrzebującej pomocy w wodzie, a następnie holować poszkodowanego do brzegu lub burty jednostki pływającej.

Cechy produktu:

 • złożona z rękawa i umieszczonego w nim pływaka z liną nietonącą,
 • konstrukcja i sposób klarowania liny umożliwiają natychmiastowe i niezawodne jej użycie. Odpowiednie zwinięcie liny ma wpływ na prawidłowe jej rozwinięcie w momencie wyrzutu,
 • dobrze widoczna dzięki odblaskowej taśmie,
 • na rękawie znajduje się obrazkowa instrukcja użycia oraz pierwszej pomocy,
 • dostępna w kilku konfiguracjach długości i średnicy liny

Informacje zamówieniowe: 

 • wersja A: lina 25 metrów, średnica 6 mm 
 • wersja B: lina 30 metrów, średnica 8 mm 
 • wersja C: lina 25 metrów, średnica 10 mm 

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: ADP-RX-01

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  107,00 zł

 • Brutto 131,61 zł

Dostępne opcje


Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 5

Koło ratunkowe atestowane typu MARS ST

344,40 zł Cena netto: 280,00 zł

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 6

Koło ratunkowe morskie SOLAS

319,80 zł Cena netto: 260,00 zł

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 7

Lina asekuracyjna 200 m w zasobniku, średnica 10 mm

990,15 zł Cena netto: 805,00 zł

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 8

Pas ratowniczy WĘGORZ II

418,20 zł Cena netto: 340,00 zł

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 9

Megafon - Tuba elektroakustyczna 6 W

319,80 zł Cena netto: 260,00 zł

Warto wiedzieć

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 10

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 11

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 12

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 13

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 14

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 15

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 16

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 17

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 18

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 19

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 20

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 21

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 22

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 23

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 24

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 25

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 26

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 27

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 28

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 29

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

rzutka ratunkowa standardowa ratownictwo wodne 30