Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Prysznic bezpieczeństwa przenośny TOF 1100/250

PROMOCJA -8%
DOSTĘPNY W 24H
HIT SPRZEDAŻY

Przenośny prysznic bezpieczeństwa TOF 1100/250 to urządzenie do awaryjnego płukania oczu i ciała po kontakcie z substancjami chemicznymi występującymi w miejscu pracy, dedykowany do użytku tam gdzie nie ma możliwości podłączenia prysznica stacjonarnego. Przenośny prysznic można zabrać ze sobą na każde stanowisko pracy. Szybkie płukanie zdecydowanie zmniejsza stopień obrażeń i redukuje ryzyko późniejszych powikłań i utraty wzroku. Prysznice bezpieczeństwa używa się w miejscach pracy gdzie występuje ryzyko kontaktu pracowników z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi. Model TOF 1100/250 to przenośny prysznic działający niezależnie od źródeł wody. Uruchomienie prysznica następuje przez naciśnięcie rączki na końcu węża, powoduje to uruchomienie strumienia wody, aż do momentu puszczenia rączki i jej powrotu do pozycji wyjściowej.

Prysznice i oczomyjki spłukują z ciała i oczu substancje chemiczne, w celu neutralizacji polecamy dodatkowo użyć płukanek do oczu Cederroth

Cechy produktu:

 • urządzenie przenośne, niezależne od źródeł wody,
 • produkt dedykowane na do miejsc pracy gdzie brak możliwości technicznych na podłączanie stacjonarnych myjek i prysznicy awaryjnych,
 • wąż o długości 1,5 metra zakończony dyszą płuczącą z rączką do uruchamiania strumienia wody, wykonany ze stali nierdzewnej,
 • butla wyposażona we wskaźnik ciśnienia, który informuje o gotowości urządzenia (powinno wskazywać 6 bar - stan gotowości),
 • zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej,
 • zalecana jest wymiana wody w zbiorniku raz na miesiąc,
 • w celu wymiany należy otworzyć pokrywę zbiornika (pozbawionego ciśnienia), przepłukać i następnie uzupełnić 15 litrami wody, po czym napełnić zbiornik sprężonym powietrzem pod ciśnieniem o wartości 6 bar, używając do tego białego wężyka,
 • prysznic dostępny w 3 kolorach końcówki węża: czerwonym, zielonym i żółtym. 

Zestaw zawiera:

 • urządzenie przenośne TOF 1100/250,
 • tabliczka informacyjna.

Parametry techniczne:

 • kolor: srebrny, czarny z elementami czerwonego, znak informacyjny w kolorze zielonym,
 • pojemność zbiornika: 18 litrów- uzupełnienie: 15 litrów wody,
 • ciśnienie operacyjne: 6 bar,
 • przepływ wody: 6 litrów na min,
 • waga: 8 kg bez wody,
 • średnica podstawy: 23 cm,
 • wysokość butli: 76,6 cm,
 • wyprodukowano we Włoszech,
 • normy: DIN EN 15154,
 • gwarancja: 2 lata.

Informacje zamówieniowe:

 • 1100/250 - H : kolor czerwony,
 • 1100/250 - G: kolor zielony,
 • 1100/250 - D1: kolor żółty.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: TOF
 • Kod Produktu: TOF 1100/250

 • Dostępność:
  48 godzin

  Cena netto:
  1915,80 zł

  2060,00 zł

 • Brutto: 2356,43 zł
 • 2533,80 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 21

Warto wiedzieć

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 22

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 23

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 24

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 25

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 26

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 27

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 28

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 29

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 30

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 31

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 32

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 33

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 34

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 35

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 36

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 37

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 38

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 39

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 40

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

prysznic bezpieczeństwa przenośny tof 1100/250 tof promocje 41

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia.