Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Krzesełko transportowe-płachtowe TRM-71

Krzesełko transportowe - płachtowe TRM-71 do przenoszenia osób, które nie mogą samodzielnie się poruszać. Do zastosowania w akcjach ratowniczych oraz do ewakuacji. Wyposażone w mocne uchwyty transportowe, które pozwalają na maksymalne obciążenie do 200 kg. Krzesełko zapakowane w wygodny wodoodporny pokrowiec z możliwością mocowania w karetkach.

Cechy produktu:

 • wyposażone we wzmocnione uchwyty transportowe,
 • regulowane pasy zamykane na klamry zatrzaskowe do zabezpieczenia poszkodowanego,
 • wykonane z wodoodpornej tkaniny plawil dzięki temu jest łatwe do utrzymania w czystości,
 • w komplecie praktyczny pokrowiec wykonany z tkaniny planwil posiada uchwyty z taśmy zamykane na klamry zatrzaskowe co pozwala na mocowanie go w karetkach czy do plecaków medycznych,
 • po złożeniu krzesełko zajmuje bardzo mało miejsca.

Parametry techniczne:

 • wymiary krzesełka: 50 x 48 x 44 cm,
 • wymiary krzesełka w pokrowcu: 51 x 21 x 2 cm,
 • maksymalne obciążenie: 200 kg.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: Marbo
 • Kod Produktu: TRM-71

 • Dostępność:
  3 dni
 • Cena netto:
  119,00 zł

 • Brutto 146,37 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 10

Krzesło ewakuacyjne ratunkowe Stryker 6254BASIC

17033,04 zł Cena netto: 13848,00 zł

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 11

Nosze płachtowe brezentowe 10A

291,60 zł Cena netto: 270,00 zł

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 12

Materac ewakuacyjny COMFORT

2106,00 zł Cena netto: 1950,00 zł

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 13

Nosze podbierakowe aluminiowe YJK-A-4 GESS

788,40 zł Cena netto: 730,00 zł

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 14

Deska ortopedyczna B-BAK Spencer

1566,00 zł Cena netto: 1450,00 zł

Warto wiedzieć

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 15

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 16

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 17

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 18

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 19

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 20

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 21

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 22

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 23

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 24

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 25

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 26

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 27

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 28

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 29

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 30

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 31

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 32

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 33

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 34

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

krzesełko transportowe - płachtowe trm-71 marbo sprzęt ratowniczy 35