Automatyczna kamizelka ratunkowa wielokrotnego użytku chroni przed utonięciem osoby nie potrafiące pływać oraz nieprzytomne, automatycznie napełnia się powietrzem po wpadnięciu do wody i odwraca znajdującą się w wodzie osobę twarzą do góry, utrzymując jej głowę nad powierzchnią wody. Kamizelka została Wyposażona w uprząż do mocowania linek bezpieczeństwa (safe lines & life lines), taśmy odblaskowe i gwizdek. Po napełnieniu powietrzem przybiera jaskrawo- pomarańczowy kolor. Miejsce kontaktu ze skórą karku, obszyto neoprenem który zapobiega powstawaniu odparzeń. 

Sposoby napełnienia:

 • Automatycznie: kamizelka automatycznie wypełnia się powietrzem w czasie do 5 sekund od wpadnięcia do wody. Po napełnieniu automatycznym, przed ponownym użyciem, należy wymienić nabój z sprężonym gazem i tabletkę. 
 • Manualnie: wypełnia się powietrzem w wyniku pociągnięcia za linkę mechanizmu spustowego. Po napełnieniu manualnym, przed ponownym użyciem należy wymienić nabój z sprzężonym gazem.
 • Ustnie z pomocą rurki z wentylem: w celu uzupełnienia ubytków powietrza w napompowanej kamizelce.

Cechy produktu:

 • skuteczna ochrona przed utonięciem,
 • produkt wielorazowego użytku,
 • po napełnieniu chroni głowę przed zanurzeniem w wodzie,
 • spełnia wytyczne Konwencji SOLAS,
 • do wyboru dwa kolory, 

Zestaw zawiera:

 • taśmy odblaskowe SOLAS,
 • pas bezpieczeństwa (z klamrą i regulacją długości), 
 • uchwyt pod linę asekuracyjną,
 • gwizdek ratunkowy, 
 • imiennik, 
 • neoprenowe wstawki w okolicach karku, 
 • tabela serwisowa.

Parametry techniczne:

 • pasuje na osoby dorosłe powyżej 40 Kg wagi o obwodzie klatki piersiowej w przedziale: 80-125 cm. 
 • waga: 800g
 • przeznaczenie: ratownictwo, asekuracja, szkolenie,
 • nabój 33 Gram CO2 +Tabletka
 • certyfikat: DIN EN ISO 12402-3

Kamizelka ratunkowa pneumatyczna AQUARIUS 150N

 • Kod Produktu: 150N
 • Dostępność: 3 dni
 • Cena netto:
  449,00 zł

 • Brutto 552,27 zł

Dostępne opcje


Produkty Powiązane

Koło ratunkowe atestowane typu MARS ST

Koło ratunkowe atestowane typu MARS ST

344,40 zł Cena netto: 280,00 zł

 Koło ratunkowe morskie SOLAS

Koło ratunkowe morskie SOLAS

319,80 zł Cena netto: 260,00 zł

Bojka ratownicza SP II

Bojka ratownicza SP II

174,66 zł Cena netto: 142,00 zł

Warto wiedzieć

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

 Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


.