Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Myjka do oczu na wężu G16

Oczomyjka G16 to urządzenie służące do płukania oczu w sytuacjach kontaktu z substancjami chemicznymi występującymi w miejscu pracy. Szybkie płukanie zdecydowanie zmniejsza stopień obrażeń i redukuje ryzyko utraty wzroku. Oczomyjki montuje się w miejscach pracy gdzie występuje ryzyko kontaktu pracowników z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi. Model G16 to standardowa oczomyjka na wężu, przykręcana na płytce do ściany. Tego rodzaju myjka daje możliwość swobodnego operowania głowicami ze strumieniem wody, dzięki czemu może być ona wykorzystana nie tylko do płukania oczu ale także innych części ciała. Do oczomyjki polecamy zakup płukanki do oczu, która stanowi uzupełnienie działania myki, zastosowana przed płukaniem oczomyjką neutralizuje niepożądane działanie kwasów i zasad.

Cechy produktu:

 • bardzo wysoka jakoś wykonania, produkt bezawaryjny - polski producent,
 • oczomyjka montowana do ściany, nie wymaga skomplikowanego montażu, a jedynie przytwierdzenia do ściany za pomocą specjalnej płytki, a następnie podłączenia do źródła wody,
 • wodę podłączamy do króćca z gwintem zewnętrznym pomiędzy mocowaniem do ściany a zaworem,
 • głowice na wężu znajdują się w uchwycie na wieszaku, można je wypiąć i przemyć całe ciało bo myjka posiada wąż o długości 2 metrów,
 • myjka uruchamia się poprzez naciśnięcie przed siebie klapki - ręką lub łokciem, wtedy do głowicy dostarczany jest dwustronny strumień wody przemywając oczy pod lekkim ciśnieniem. Po zakończeniu przemywania należy przesunąć klapkę do pozycji wyjściowej,
 • urządzenie podłącza się do zimnej wody przez zawór półcalowy z gwintem zewnętrznym na końcu,

Zestaw zawiera:

 • oczomyjka na wężu,
 • płytka do zamocowania oczomyjki na ścianie, 
 • tabliczka formatu A4 do zamontowania na ścianę.

Parametry techniczne:

 • dźwignia i korpus wykonana ze stali nierdzewnej,
 • uchwyt myjki wykonany z tworzywa PCV,
 • długość węża: 2 metry (oplot węża wykonany ze stali nierdzewnej),
 • płytka mocująca do ściany wykonana ze stali nierdzewnej,
 • posiada atest PZH oraz deklarację zgodności,
 • wyprodukowano w Polsce.

Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: G16

 • Dostępność:
  48 godzin
 • Cena netto:
  599,00 zł

 • Brutto 736,77 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 14

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 15

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 16

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 17

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 18

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 19

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 20

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 21

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 22

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 23

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 24

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 25

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 26

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 27

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 28

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 29

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 30

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 31

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 32

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 33

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

myjka do oczu na wężu - montowana do ściany g16 oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa 34