Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Czujnik uciśnięć LifePAD CPR Beurer RH 112

LifePad firmy Beurer to innowacyjne urządzenie, które motywuje i wspomaga ratowników w resuscytacji krążeniowo-oddechowej po nagłym zatrzymaniu akcji serca (NZK) poprzez dostarczenie akustycznych i wizualnych informacji zwrotnych służących do oceny jakości wykonywanych ucisków. Urządzenie LifePad jest przeznaczone wyłącznie do jednorazowego użytku. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane do obsługi przez każdego użytkownika, dlatego nie jest wymagana specjalistyczna wiedza ani kwalifikacje.

Cechy produktu:

 • dostarcza informację dotyczącą wskazanej głębokości uciśnięć klatki piersiowej podczas resuscytacji,
 • sposób dostarczenia informacji zwrotnej: sygnały akustyczne i wizualne,
 • wspiera prowadzenie skutecznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) u osób powyżej 12 lat po nagłym zatrzymaniu krążenia (NZK),
 • wskazanie do użycia: gdy osoba udzielająca pierwszej pomocy stwierdzi, że u pacjenta doszło do zatrzymania akcji serca,
 • przeznaczony do użytku przez osoby dorosłe i młodzież w wieku powyżej 12 lat,
 • nakładka jest bardzo łatwa w użyciu i nie wymaga specjalnego przeszkolenia,
 • urządzenie ma na celu motywowanie większej liczby osób do udzielania pierwszej pomocy oraz wspierania mniej doświadczonych w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prawidłowo prowadzona akcja resuscytacji może mieć bezpośredni wpływ na jej powodzenie,
 • jeśli nakładka LivePad® jest używana razem defibrylatorem należy postępować zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa AED.

Parametry techniczne:

 • wymiary: 210 x 160 x 3 mm (pad) / 15 mm (obudowa),
 • masa: 130 g,
 • głośność: ≥37 (maks. 66) dB,
 • dopuszczalna temperatura eksploatacji: od 5°C do 40°C,
 • dopuszczalna wilgotność eksploatacji: od 15% do 93% względnej wilgotności powietrza,
 • ciśnienie otoczenia: 700 –1060 hPa,
 • dopuszczalne temperatura przechowywania i transportu: od 5°C do 35°C,
 • dopuszczalne wilgotność przechowywania i transportu: 45 do 85% względnej wilgotności powietrza,
 • dopuszczalne ciśnienie podczas przechowywania i transportu: 700 –1060 hPa,
 • klasa ochronności: IP44,
 • źródło zasilania: 1x CR2032 (3 V),
 • żywotność baterii: około 1 godziny pracy ciągłej,
 • częstotliwość sygnału akustycznego: 100 bpm (uderzeń na minutę),
 • data ważności: na tabliczce znamionowej- (5 lat od daty produkcji),
 • przewidywany okres eksploatacji: urządzenie jednorazowego użytku,
 • zasilanie wewnętrzne,
 • część aplikacyjna typu CF odporna na defibrylację (tylna strona urządzenia jest uważana za część aplikacyjną typu CF odporną na defibrylację).

Normy i bezpieczeństwo:

 • Urządzenie spełnia wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych oraz odpowiednich przepisów krajowych.
 • Urządzenie spełnia wymogi norm europejskich EN 60601-1 oraz EN 60601-1-2 (zgodność z CISPR 11,IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-8) i wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności odnośnie do kompatybilności elektromagnetycznej. Należy pamiętać, że przenośne i mobilne urządzenia komunikacyjne pracujące na wysokich częstotliwościach mogą zakłócać działanie urządzenia.


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Kod Produktu: RH 112

 • Dostępność:
  do 7 dni
 • Cena netto:
  218,00 zł

 • Brutto 235,44 zł

Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 18

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 19

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 20

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 21

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 22

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 23

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 24

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 25

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 26

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 27

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 28

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 29

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 30

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 31

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 32

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 33

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 34

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 35

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 36

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 37

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

czujnik uciśnięć lifepad cpr beurer rh 112 fantomy do resuscytacji fantomy do pierwszej pomocy 38