Dostawa gratis dla zamówień powyżej 1000 zł netto

Znak AED kierunek

Znak AED ze strzałką kierunku umiejscowienia automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Znak informacyjny BHP pierwszej pomocy do oznakowania kierunku umiejscowienia automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Znak wydrukowany na folii samoprzylepnej lub na twardym materiale PCV o grubości 1 mm, dostępny również jako znak fotoluminescencyjny. Produkt zgodny z normą PN-EN ISO 7010:2012.

Materiał wykonania:

 • Naklejka samoprzylepna na folii PCV / opcjonalnie z warstwą fotoluminescencyjną.
 • PCV twarde o grubości 1 mm / opcjonalnie z warstwą fotoluminescencyjną.
 • DURA fotoluminescencyjne - odporny na zniszczenia, trwały samoprzylepny znak fotoluminescencyjny: nadruk "od tyłu" chroniony warstwą przezroczystego PCV.

Dostępne rozmiary:

 • 30x15 cm,
 • 40x20 cm,
 • inne rozmiary znaku na indywidualne zamówienie.

Dostępne warianty:

 • znak podstawowy + strzałka do wyboru w dowolnym kierunku (widoczne na zdjęciach).

Znak fotoluminescencyjny: to oznakowanie przygotowane z dodatkową warstwą, która zapewnia widoczność w ciemności, w czasie przerw w oświetleniu. Uwaga! Znaki fotoluminescencyjne potrzebują naświetlenia, nie mogą być stosowane w miejscach pozbawionych na stałe dostępu do naturalnego czy sztucznego światła.

WŁAŚCIWOŚCI POŚWIATY - JASNOŚĆ (mcd/m2)
po 10 minpo 60 min
26035


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry
 • Producent: ADPLA
 • Kod Produktu: ADP-0400-3

 • Dostępność:
  48 godzin
 • Cena netto:
  2,00 zł

 • Brutto 2,46 zł

Dostępne opcje


Sposoby dostawy
 • Kurier DHL
 • Własny kurier
 • Paczkomat
 • Odbiór osobisty

Produkty Powiązane

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 26

Instrukcja mycia rąk mydłem

31,98 zł Cena netto: 26,00 zł

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 27

Znak punkt opatrunkowy

3,69 zł Cena netto: 3,00 zł

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 28

Znak torba medyczna

3,69 zł Cena netto: 3,00 zł

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 29

Znak AED defibrylator

2,46 zł Cena netto: 2,00 zł

Warto wiedzieć

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 30

Jak zabezpieczyć się przed zatruciem tlenkiem węgla?

Każdego roku dochodzi do kilku tysięcy zdarzeń z czadem. Ten niebezpieczny gaz jest bezwonny i niewidzialny. Powoduje to, że ciężko jest go wyczuć zmysłami. Najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla, który w porę zaalarmuje nas o zagrożeniu.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 31

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne i materace ewakuacyjne zapewniają praktyczne metody ewakuacji z budynków dla osób ze specjalnymi potrzebami.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 32

Na co zwrócić uwagę przy wyborze defibrylatora AED

Na rynku mamy do czynienia z różnymi modelami defibrylatorów AED wielu producentów. Najczęściej głównym kryterium przy wyborze urządzenia jest cena, parametry użytkowe schodzą na dalszy plan. Defibrylator kupujemy raz na wiele lat, dlatego warto zainteresować tym, co oferują konkretni producenci i skąd wynikają różnice w cenach pomiędzy nimi.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 33

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 34

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa - do czego służą

Oczomyjki i prysznice bezpieczeństwa służą do awaryjnego płukania oczu, twarzy oraz całego ciała po kontakcie z różnego rodzaju substancjami niebezpiecznymi (toksycznymi i żrącymi), mogą także posłużyć do schłodzenia ciała po przegrzaniu, a nawet do bezpośredniego gaszenia ognia powstałego na ubraniu lub ciele człowieka. Prysznice bezpieczeństwa bardzo dobrze sprawdzą się także do płukania kombinezonów ochronnych z substancji chemicznych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy w dzisiejszych czasach jest kwestią priorytetową, dlatego tak ważne jest , aby zapewnić możliwość skutecznego udzielenia pierwszej pomocy po wypadkach.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 35

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 36

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 37

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 38

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 39

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 40

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 41

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 42

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 43

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 44

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 45

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 46

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 47

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 48

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 49

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

znak aed defibrylator kierunek znak informacyjny bhp adpla znaki i instrukcje 50