Uruchomienie i konfiguracja defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Przed uruchomieniem defibrylatora AED HeartSine samaritan PAD należy sprawdzić, czy w opakowaniu znajdują się wszystkie jego elementy i akcesoria wymagane do użytkowania.

Rozpakowanie defibrylatora Samaritan

Sprawdź, czy w opakowaniu znajduje się defibrylator HeartSine samaritan PAD, etui, zestaw Pad-Pak, podręcznik użytkownika i karta gwarancyjna.

Pad-Pak

Pad-Pak to jednorazowa, wyjmowana kaseta zawierająca baterię oraz zestaw elektrod. Zestaw Pad-Pak jest dostępny w dwóch wersjach (1):1. Zestaw Pad-Pak (na rysunku 1 w kolorze szarym) do stosowania u pacjentów o masie ciała powyżej 25 kg (55 lb), tj. począwszy od około 8. roku życia.

Pedi-Pak Samaritan PAD


2. Opcjonalny zestaw Pediatric-Pak (na rysunku 2 w kolorze różowym) do stosowania u mniejszych dzieci (w wieku od 1 do 8 lat i o masie ciała poniżej 25 kg - 55 lb).


OSTRZEŻENIE: Nie należy opóźniać postępowania ratunkowego, starając się uzyskać dokładne informacje o wieku i wadze pacjenta.


(1) Zestaw Pad-Pak jest także dostępny w wersji certyfikowanej TSO/ ETSO, przeznaczonej do wykorzystania na pokładzie komercyjnych samolotów (samopłatów).Uruchamianie defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Aby uruchomić defibrylator HeartSine samaritan PAD, należy wykonać poniższe czynności:


1. Sprawdzić termin ważności (RRRRR-MM-DD) podaną z tyłu zestawu Pad-Pak (patrz Rysunek 3). Jeśli termin ważności upłynął, zestawu Pad-Pak nie wolno używać i należy wymienić go na nowy.

Samaritan Pad termin ważności


2. Rozpakować zestaw Pad-Pak i zachować opakowanie na wypadek konieczności zwrotu zestawu Pad-Pak do firmy HeartSine Technologies.


3. Umieścić defibrylator HeartSine samaritan PAD na płaskiej powierzchni i wsuwać zestaw Pad-Pak do defibrylatora HeartSine samaritan PAD (patrz Rysunek 4) do momentu, gdy rozlegnie się „podwójne kliknięcie” wskazujące, że uszko po prawej i lewej stronie zestawu Pad-Pak są właściwie zamocowane.

Defibrylator Samaritan Pad uruchamianie


4. Potwierdzić, że zielony wskaźnik stanu (patrz wygląd modelu na stronach 11–13 instrukcji obługi) miga, wskazując, że przeprowadzony został początkowy autotest oraz że urządzenie jest gotowe do użytku.


5. Nacisnąć przycisk wł./wył., aby włączyć defibrylator HeartSine samaritan PAD. Należy zwracać uwagę na polecenia głosowe, ale ich nie wykonywać. Ma to na celu upewnienie się, że nie zostały wygenerowane komunikaty ostrzegawcze i że polecenia z urządzenia wydawane są we właściwym języku.


PRZESTROGA: NIE ciągnąć za zielone uszko znajdujące się na zestawie Pad-Pak. Jeśli użytkownik pociągnął uszko i zasobnik z elektrodami został otwarty, konieczna może być wymiana zestawu Pad-Pak.
Defibrylator HeartSine samaritan PAD można włączyć TYLKO RAZ. Wielokrotne włączanie i wyłączanie defibrylatora spowoduje przedwczesne wyczerpanie baterii i konieczna będzie wymiana zestawu Pad-Pak.


6. Nacisnąć przycisk wł./wył., aby wyłączyć defibrylator HeartSine samaritan PAD. Sprawdzić, czy wskaźnik stanu miga na zielono. Jeśli urządzenie nie wygenerowało komunikatów ostrzegawczych i wskaźnik stanu miga na zielono, defibrylator jest gotowy do użycia.


7. Ustawić defibrylator HeartSine samaritan PAD w miękkim etui, w którym zostało dostarczone.
Przechowywać defibrylator HeartSine samaritan PAD w łatwo dostępnym, bezpiecznym, czystym i suchym miejscu, tak aby było dobrze widoczny i słyszalny.
Przechowywać defibrylator HeartSine samaritan PAD w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt. Urządzenie należy przechowywać zgodnie ze specyfikacją dotyczącą środowiska (patrz Dane techniczne w Załączniku C na stronie C-1).


PRZESTROGA: Firma HeartSine Technologies zaleca przechowywanie zapasowego zestawu Pad-Pak z defibrylatorem HeartSine samaritan PAD w tylnej części miękkiego etui.

8. Zarejestrować urządzenie online lub wypełnić kartę gwarancyjną i odesłać ją do autoryzowanego dystrybutora lub bezpośrednio do firmy HeartSine Technologies (patrz Wymagania dotyczące
monitorowania lokalizacji urządzenia na stronie 28).


9. Sporządzić harmonogram czynności serwisowych.
 
Lista kontrolna przygotowania urządzenia

Poniżej można znaleźć listę kontrolną etapów wymaganych do konfiguracji defibrylatora AED HeartSine samaritan PAD:


Etap 1. Sprawdzić termin ważności zestawu Pad-Pak.
Etap 2. Zainstalować zestaw Pad-Pak i sprawdzić, czy widoczny jest zielony wskaźnik stanu.
Etap 3. Włączyć defibrylator HeartSine samaritan PAD, aby sprawdzić, czy urządzenie działa prawidłowo.
Etap 4. Wyłączyć defibrylator HeartSine samaritan PAD.
Etap 5. Defibrylator HeartSine samaritan PAD należy przechowywać w czystym, suchym miejscu, w temperaturze od 0°C do 50°C (od 32°F do 122°F).
Etap 6. Zarejestrować defibrylator HeartSine samaritan PAD.
Etap 7. Sporządzić harmonogram czynności serwisowych.  Defibrylator AEDDefibrylator Samaritan PAD

Zobacz produkty

Defibrylator Samaritan PAD 350 P

Defibrylator Samaritan PAD 350 P

Samaritan PAD 350 P klasyczny defibrylator AED  to poręczne i lekkie urządzenie medyczne przeznaczone do zewnętrznego i publicznego użytkowania. ..

Brutto: 5389,20 zł Cena netto: 4990,00 zł

Defibrylator Samaritan PAD 360 P (w pełni automatyczny)

Defibrylator Samaritan PAD 360 P (w pełni automatyczny)

Samaritan PAD 360 P automatyczny defibrylator AED to idealne rozwiązanie zarówno dla zespołów Ratownictwa Medycznego, jak i dla placówek szkolnych, ob..

Brutto: 5713,20 zł Cena netto: 5290,00 zł

Defibrylator Samaritan PAD 500 P (półautomatyczny z doradcą RKO)

Defibrylator Samaritan PAD 500 P (półautomatyczny z doradcą RKO)

Samaritan PAD 500 P półautomatyczny defibrylator AED z doradcą RKO  to poręczne i lekkie urządzenie medyczne przeznaczone do zewnętrznego i ..

Brutto: 6588,00 zł Cena netto: 6100,00 zł