Menu

Fantom do nauki reanimacji niemowląt Prestan Professional CPR-AED to realistycznie wyglądający manekin, który umożliwia przeprowadzenie profesjonalnego kursu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy wsparciu najnowszych technologii. Został on zaprojektowany tak, aby przypominał realnego niemowlaka. Manekin posiada wiele funkcji dzięki którym uczestnicy kursów mogą nabyć praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy według obowiązujących norm. Dzięki zaawansowanym sposobom monitorowania treningów instruktorzy są odciążani i mogą szkolić więcej osób w tym samym czasie.

Cechy produktu:

 • manekin realistycznie odwzorowuje anatomię i fizjonomię niemowlęcia,
 • niewielka waga i łatwość konfiguracji,
 • posiada wyraźnie widoczne i wyczuwalne punkty orientacyjne takie jak żebra, mostek, sutki, które pozwalają na szybką lokalizację właściwego miejsca ucisku i umieszczenia elektrod AED,
 • klatka piersiowa przyjmuje oddech 700-1000 ml i wyraźnie się unosi, widoczny jest także wzrost klatki piersiowej dla objętości oddechu 500-600 ml,
 • możliwość nauki udzielenia pomocy przy zadławieniu po przez naciśnięcie nadbrzusza,
 • funkcja nauki udrażniania dróg oddechowych dzięki odchylanej głowie,
 • pełna zgodność ze wszystkimi wytycznymi branżowymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz z dyrektywą o zintegrowanym sprzężeniu zwrotnym AHA,
 • dźwiękowa sygnalizacja prawidłowej głębokości ucisku określanej na poziomie 2- 2,4 cala pozwala na wyćwiczenie siły jakiej trzeba będzie użyć w sytuacji realnej,
 • specjalna „skóra” zaprojektowana tak, aby była odporna na gromadzenie się kleju z elektrod AED.

Zestaw zawiera:

 • fantom PRESTAN niemowlę bez monitora RKO,
 • 10 dróg oddechowych,
 • torbę transportową / matę do ćwiczeń.

Gwarancja: 36 miesięcy

Fantom do nauki resuscytacji niemowląt Prestan Professional CPR-AED kat. PP-IM-100-MS

 • Producent: Prestan
 • Kod Produktu: PP-IM-100-MS
 • Dostępność: Brak w magazynie
Fantom cena
 • Cena netto:
  715,00 zł

 • Brutto 879,45 zł

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

 Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


.