21-25 listopada. Wszystkie produkty Cederroth -15% z kodem: BLACK

 • punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 2

Punkt pierwszej pomocy naścienny. Tablica pierwszej pomocy do zawieszenia na ścianie. Do organizacji pierwszej pomocy w obiektach zakładów przemysłowych, w halach czy magazynach, doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie brakuje wolnej przestrzeni do utworzenia punktu medycznego, lub jest do niego zbyt daleko.

Tablica z artykułami pierwszej pomocy jest doskonale widoczna i można ją zawiesić na ścianie po prostu na haczykach z kołkami.

Każdy naścienny punkt pierwszej pomocy zaprojektujemy indywidualnie, dopasowując artykuły pierwszej pomocy pod konkretne wymagania w instytucji czy firmie. Elementy wyposażenia na tablicy mogą być przymocowane na stałe (np. ścienna apteczka pierwszej pomocy, apteczka ścienna na oparzenia czy zestaw do płukania oczu) lub zawieszone na uchwytach (apteczki podręczne w torbach, defibrylatory AED). Tablica może również zostać zadrukowana cieniami wyposażenia.


Wyposażenie modelowej tablicy pierwszej pomocy: (jak na zdjęciu):


Standardowe wymiar tablicy pierwszej pomocy: (jak w modelowej tablicy na zdjęciu):

 • rozmiar tablicy cieni 100 x 160 cm

Konstrukcja tablicy pierwszej pomocy:

 • tablica nadrukowana na płycie kompozytowej DIBOND (alu+PE+alu) o standardowym rozmiarze 100 x 160 cm
 • zamontowane uchwyty (uszy) do zawieszenia na hakach
 • elementy mocujące i uchwyty na tablicy dopasowane do zamówionego wyposażenie tablicy
 • indywidualnie dopasowana kolorystyka (polecamy: kolor zielony)


Napisz opinię

Uwaga! Tagi HTML nie są dopuszczalne!
    Zły           Dobry

Punkt pierwszej pomocy naścienny

 • Kod Produktu: TAB-PIERWSZA-POMOC-SCIANA
 • Dostępność: Specjalne zamówienie

Sposoby dostawy
 • Kurier UPS
 • Własny kurier
 • Odbiór osobisty

Warto wiedzieć

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 6

Defibrylacja AED

Defibrylacja to terapia stosowana często w przypadku zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca, zwłaszcza migotania przedsionków. Defibrylacja polega na dostarczeniu impulsu elektrycznego do serca za pomocą urządzenia nazywanego defibrylatorem. Przywraca to prawidłowe pobudzenia mięśnia sercowego i umożliwia przywrócenie prawidłowego rytmu zatokowego przez naturalny stymulator w sercu.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 7

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 8

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 9

Nagłe zatrzymanie krążenia NZK

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) to stan, w którym serce nagle przestaje skutecznie pompować krew w wyniku wadliwego działania układu elektrycznego serca. Często u pacjentów z NZK nie występują wcześniej żadne objawy ani dolegliwości. NZK może również wystąpić u osób z rozpoznaną wcześniej chorobą serca.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 10

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 11

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 12

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 13

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 14

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 15

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 16

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 17

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 18

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2

Porównanie defibrylatorów AED LIFEPAK CR2. Zestawienie cech, funkcjonalności i możliwości defibrylatorów automatycznych i półautomatycznych defibrylatorów zewnętrznych LIFEPAK CR2.


punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 19

Korzyści ze stosowania AED w pełni automatycznych defibrylatorów zewnętrznych

Wszystkie defibrylatory AED automatycznie analizują rytm serca w celu podjęcia decyzji o podaniu impulsu defibrylacyjnego. Dla niedoświadczonych użytkowników dostępne są jednak dwa rodzaje defibrylatorów AED — w pełni zautomatyzowane i półautomatyczne.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 20

Nowe badania ostrzegają przed stosowaniem fosforanowych płynów buforowych do oczu

W ostatnich latach pojawiło się wiele raportów naukowych wskazujących na zagrożenie wynikające ze stosowania fosforanowych roztworów buforowych przy podrażnieniach oczu. Nowe badanie naukowe potwierdza zasadność takich obaw. Już po dwóch minutach przemywania oka fosforanowym roztworem buforowym zachodzi ryzyko powstania trwałych uszkodzeń.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 21

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy w zakładzie pracy

Zawartość zakładowej apteczki pierwszej pomocy w Polsce nie jest określona przepisami prawa. Wyposażenie takiej apteczki w zakładzie pracy powinno być zawsze ustalane indywidualnie,  ponieważ powinna ona uwzględniać rodzaj prowadzonej działalności, liczbę pracowników oraz osób przebywających na terenie firmy, a także występujący rodzaj i poziom zagrożenia zdrowia i życia. 

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 22

Apteczki pierwszej pomocy w pracy dla osób przemieszczających się

Dzięki innowacyjnej serii przenośnych apteczek pierwszej pomocy Cederroth osoby często przemieszczające się, np. pracownicy budowlani czy kierowcy pojazdów, zawsze mają pod ręką artykuły pierwszej pomocy. To również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych. Małe, przenośne apteczki w walizkach to doskonałe uzupełnienie modeli apteczek ściennych, gdyż dzięki nim pracownicy są zawsze gotowi udzielić pomocy.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 23

Defibrylator AED cena. Czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

Cena automatycznego defibrylatora AED jest najczęściej głównym kryterium wyboru. Ale czy tylko cena liczy się przy wyborze AED?

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 24

DIN 13157 wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Norma DIN 13157 to przemysłowa norma określająca liczbę i rodzaj artykułów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie zakładu pracy, biura, szkoły czy instytucji. DIN 13157 nie jest więc rodzajem apteczki pierwszej pomocy lecz opisem wymaganej zawartości apteczki.

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 25

Dlaczego warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

Czy poznałeś już siedem powodów, dla których warto używać elektrod EDGE System™ firmy Stryker?

punkt pierwszej pomocy naścienny pierwsza pomoc cederroth 26