Menu

Maska kieszonkowa Laerdal Pocked Mask została zaprojektowana z myślą o ochronie ratowników i pacjentów w procesie udzielania pierwszej pomocy metodą usta- usta. Umożliwia osobie udzielającej pomocy wentylację poszkodowanego przez zastawkę jednokierunkową. Znajdujący się pod zaworem jednokierunkowym filtr bakteryjny 3M chroni osobę udzielającą pomocy przed patogenami, płynami i wydzielinami. Maska została wyposażona w dodatkowy wejście, do którego można podłączyć tlen.

Cechy produktu:

 • wbudowany wysokiej jakości filtr 3M Technostat odfiltrowuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu przekazywanym między osobą udzielającą pomocy a pacjentem,
 • możliwość podłączenia do tlenu z zewnętrznego źródła,
 • specjalna budowa maski daje możliwość obserwacji koloru warg pacjenta oraz ruchu klatki piersiowej co poprawia jakość procesu RKO,
 • wysokiej jakości maska bardzo dobrze przylega do twarzy,
 • lekkie i poręczne etui z klipsem na pasek pozwala trzymać maskę zawsze przy sobie,

Zestaw zawiera:

 • 1 szt. - maska silikonowa z wlotem na tlen,
 • 1 szt. - miękkie etui w kolorze niebiesko- żółtym, 
 • 1 para rękawiczek jednorazowych,
 • 1 szt. - serwetka do dezynfekcji.

Parametry techniczne:

 • materiał: silikon (maska), PC (zawór),
 • nie zawiera lateksu,
 • wyrób przeznaczony do użytku u jednego pacjenta,
 • temperatura podczas pracy: -10˚ do 40˚C,
 • temperatura podczas przechowywania: -40˚ do 50˚C,
 • produkt ze znakiem CE, produkt jest zgodny z zasadniczymi wymogami dyrektywy Rady 93/42/EWG, zmienionej dyrektywą Rady 2007/47/WE,
 • opór wydechowy dla pacjenta: maska i zawór jednokierunkowy: 3 cm H2O; maska, filtr i zawór jednokierunkowy: 5 cm H2O, 
 • opór wdechowy dla pacjenta: maska i zawór jednokierunkowy: 3 cm H2O; maska, filtr i zawór jednokierunkowy: 5 cm H2O.

Maska kieszonkowa Laerdal Pocked Mask z wlotem na tlen- dla dorosłych 830040

 • Producent: Laerdal
 • Kod Produktu: 830040
 • Dostępność: do 7 dni
 • Cena netto:
  58,00 zł

 • Brutto 62,64 zł

Produkty Powiązane

Warto wiedzieć

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc oparzenia

Pierwsza pomoc po oparzeniu, niezależnie od typu oparzenia, powinna rozpocząć się od szybkiego schłodzenia oparzonej powierzchni pod chłodną bieżącą wodą przez około 20 minut lub do ustania bólu. Do łagodzenia skutków oparzeń I i II stopnia przydadzą się: spray na oparzenia oraz hydrożele na oparzenia.

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 - konfigurowanie sieci Wi-Fi

Defibrylator LIFEPAK CR2 można zamówić z funkcją obsługi sieci Wi-Fi® lub sieci Wi-Fi/telefonii komórkowej. Producent zaleca, aby defibrylatory LIFEPAK CR2 z funkcją obsługi sieci Wi-Fi były konfigurowane do komunikacji za pośrednictwem sieci Wi-Fi, nawet jeśli urządzenia są wyposażone również w funkcję obsługi sieci telefonii komórkowej.

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Obsługa AED. Jak działa defibrylator w praktyce

Jak działa defibrylator w praktyce? Przez wiele lat defibrylatory były stosowane przez personel medyczny do ratowania życia pacjentów, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Obecnie możliwość ratowania życia za pomocą defibrylatorów zdobyła takie uznanie, że urządzenia AED stały się dostępne w  przestrzeni publicznej na całym świecie.

 Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED dla dzieci i dla dorosłych - jedno urządzenie dla wszystkich

Defibrylator AED Lifepak CR2 jest uniwersalnym urządzeniem ratunkowym. Można go używać podczas akcji ratunkowej zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. W przypadku ratowania dzieci, wystarczy po uruchomieniu przełączyć go na tryb pediatryczny. W trybie pediatrycznym następuje zmiana instruktażu RKO i redukcja poziomu energii potrzebnej do defibrylacji.

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

AED ratuje życie. Uratowany przekazał miastu defibrylator

Pan Andrzej wyszedł po prostu na spacer, a obudził się trzy dni później w szpitalu w Legnicy. 68-letni mieszkaniec Złotoryi przeszedł rozległy zawał serca. Jego życie uratował, używając dostępnego publicznie defibrylatora AED LIFEPAK, Krzysztof Pieczajko, żołnierz 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

Plastry opatrunkowe w pracy często się kończą?

W wielu miejscach pracy pracownicy często się kaleczą, co zwiększa zużycie plastrów opatrunkowych i powoduje, że często ich brakuje. Cederroth Wound Care Dispenser to idealne rozwiązanie w takim przypadku. Sprawdzi się na placu budowy, w magazynie, warsztacie, sklepie czy pakowni.

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD

Jak używać defibrylatora HeartSine samaritan PAD? Opisujemy czynności, jakie należy wykonać, postępując zgodnie z poleceniami głosowymi.

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Podstawowe etapy użycia defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED LIFEPAK CR2 do udzielania pomocy pacjentowi, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, obejmuje wymienione poniżej podstawowe etapy.

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Umiejscowienie defibrylatora AED LIFEPAK CR2

Defibrylator AED należy umieścić w dobrze widocznym, często uczęszczanym miejscu. Może to być miejsce w pobliżu sprzętu ratunkowego, takiego jak gaśnice i zestawy pierwszej pomocy.

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

LIFELINKcentral - Defibrylatory AED zawsze skuteczne

Dzięki menedżerowi programu LIFELINKcentral zarządzanie defibrylatorami AED nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej dokładne. Będziesz miał nie tylko pewność, że defibrylator AED jest w pełnej gotowości do użycia, ale również zaoszczędzisz czas i pieniądze dzięki wyeliminowaniu ręcznych sprawdzianów stanu technicznego podłączonych urządzeń.


.